piątek, 24 czerwca 2016

TW mają się doskonale

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej i udane mecze reprezentacji Polski odwróciły uwagę od polityki. Słusznie, bo zupełnie inne emocje towarzyszą podczas oglądania meczu piłkarskiego, a inne kiedy widzi się pyskówki w polskim Sejmie. Mecz zawsze oglądam do końca.

Media obiegła wiadomość o współpracy Antoniego Macierewicza z byłym konfidentem Służby Bezpieczeństwa. Minister Obrony Narodowej wysłała na pierwszą linię swego rzecznika, by ten kwiecistą mową odwrócił kota ogonem. Co powiedział Misiewicz o współpracy Macierewicza z Luśnią? Informację zamieściła gazeta („Gazeta Wyborcza”- przyp. Lewy Prosty), która zapomniała zmieścić przeprosiny za przegrany proces w 2011 roku. Czy ludzie z Czerskiej pisali o swoim przegranym procesie czy o czymś zupełnie innym, dlaczego Misiewicz rznie głupa? Mnie taka postawa nie dziwi. Problem TW SB istnieje i będzie istniał, póki Polską będą rządziły siły kontrolowane przez episkopat, Opus Dei i innych tego typu koalicjantów ekipy rządzącej.

Macierewicz do dymisji, zostanie złożony wniosek o votum nieufności? Przecież to nic nie da, poza tym postawa opozycji to gra pozorów. Skąd moja teza? Już wyjaśniam.

Istnieje taki twór jak Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą. Jest oczkiem w głowie katolickich biskupów i polityków katoprawicy. Na czele Komitetu stoi Ryszard Nowak, który do 1990 roku pracował w komunistycznej Służbie Bezpieczeństwa. Tutaj znajduje się bogate dossier Nowaka.

Schyłek rządów Mieczysława Rakowskiego był przepełniony czołobitnością rządu wobec Kościoła katolickiego. W tajemnicy podarowano biskupom mocny oręż, niesławną Komisję Majątkową pozostająca poza kontrolą państwa. W pewnym monecie jej pełnomocnikiem został Marek Piotrowski, w przeszłości funkcjonariusz SB. Pewni ludzi usiłują bagatelizować jego karierę w SB mówiąc, że był jedynie sierżantem i że szybko odszedł z resortu. Jednocześnie pomijają milczeniem fakt, że Piotrowski pozostał w MSW i że awansował do tajnego Wydziału XIV w Departamencie I. W latach 90-ych przyjmowali go na salonach biskupi katoliccy, w tym Rakoczy i Libera.

Michał Jan Boni. TW-k, TW, kryptonim "Znak". Zarejestrowany 15.02.88 przez wydz. III-2 SUSW Warszawa oraz 29.11.88 przez wydz. III-2 Warszawa. Nr rejestr. 54946. Materiały zniszczono w styczniu 90 r. Kontaktów zaprzestano 5 stycznia 90. Europoseł z listy PO, przedtem Minister Administracji i Cyfryzacji, popierał kościelne lobby optujące za likwidacją Funduszu Kościelnego i zastąpieniem go odpisem podatkowym, jego „negocjacje” ze Sławojem Leszkiem Głódziem reprezentującym stronę kościelną byłą jedną wielką kompromitacją.

Prymasem Polski był krótko, ale był. Służba Bezpieczeństwa zarejestrowała Henryka Muszyńskiego w 1975 roku najpierw jako kandydata na współpracownika, a w 1984 roku jako tajnego współpracownika o pseudonimie Henryk. Wykreślenie z ewidencji tajnych współpracowników nastąpiło w 1989 roku. Oczywiście „Henryk” zaprzecza by współpracował z SB i twierdzi, że kilkunastoletnie schadzki z oficerami SB były akceptowane przez przełożonych i miała charakter kurtuazyjny.

Wiesław Mering jest człowiekiem numer dwa w polskim kościele (numer pierwszy to Tadeusz Rydzyk), jest nieformalnym kapelanem PiS.  Mering został w 1976 roku zarejestrowany jako tajny współpracownik SB o pseudonimie "Lucjan". Współpracował też z PRL-owskim wywiadem podczas pobytu we Francji. 10 czerwca tego roku były konfident SB został odznaczony przez wicepremiera Piotra Glińskiego Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Dziwi jeszcze kogoś współpraca katoprawicy z dawnymi konfidentami SB?

Przeczytaj, kliknij i wypromuj. Dzięki!:)

P.S.  Wielka Brytania opuści Unię Europejską, bo tak zagłosowali Wyspiarze. Mnie to niespecjalnie dziwi, Brytyjczycy najwyraźniej dosyć mieli bycia płatnikiem netto, zbiurokratyzowanej i rozbuchanej przepłacanej administracji brukselskiej i eurodeputowanych. 

Kiedyś, u schyłku komuny, między RWPG a EWG była taka sama różnica, jak dziś między UE a EWG. Obiekt westchnień i marzeń krajów postkomunistycznych zmienił się w potworka uległego wobec USA. Kiedy my, Polacy, staniemy się płatnikami netto( wg wielu ekonomistów już nim jesteśmy) jaki byłby wynik referendum o wyjściu z Unii?

 

0 komentarze:

Prześlij komentarz