niedziela, 4 grudnia 2016

Hołd toruński

Komu podlega prezydent RP? Jarosławowi Kaczyńskiemu. Kto podejmuje decyzje za Beatę Szydło? Jarosław Kaczyński. Przed kim odpowiadają Duda, Szydło i Kaczyński? Przed Tadeuszem Rydzykiem, number one w polskim Kościele katolickim.

Do Torunia zjechała świta prezydencka, rządowa i pisowska. Nikt nawet nie śmiał zapytać, na czyj koszt zorganizowano te wycieczki, ale któż by w zasadzie śmiał zadawać niewygodne pytania? Zostałby posądzony o obrazę uczuć religijnych i atak na Kościół katolicki, a pan Zbyszek tylko czeka na takich wrogów Polski i Kościoła.

Prezydent, premier, „naczelnik” i cała plejada miernych, biernych ale wiernych i wierzących (na pokaz) polityków złożyła hołd nieformalnemu przywódcy Kościoła katolickiego w Polsce. Bo medium, radio pana Rydzyka obchodziło okrągłą, 25 rocznicę powstania. W Polsce każda rocznica jest okrągła, a że świętuje się za publiczne pieniądze- przybieżeli do Torunia… Cyrk to, szopka, błazenada czy interes, pragmatyzm polityczny? Wszystko po trochu. Rydzyka przez lata tolerowano, przymykano oczy na jego poczynania, udawano, że nie robi nic złego no i dziś ponosimy tego koszty. Katoprawica zrobiła sobie za publiczne pieniądze, za grube miliony, studia polityczne w Toruniu i po dziś dzień spłaca długi wdzięczności wobec biznesmena w sutannie. 500+ na drugie i kolejne dziecko, Tadeusz Rydzyk za kadencji tego rządu może liczyć na kolejny milion plus.

Ciekaw jestem, jaki rachunek wystawił PiS-owi za wczorajszą imprezę? Nie od dziś wiadomo, że rachunki książąt Kościoła katolickiego opłaca „świeckie” państwo.

„Długopis” Andrzej Duda Oznajmił nawet, że moherowe berety są skuteczne jak szare berety GROM. Rydzyka obsypywał pochlebstwami aż wazelina ciekła. Prezydent „wszystkich Polaków” zachował się godnie? Ja bym porównał to do płaszczenia się świeckiego przed ajatollahem, imamem, popem czy innym bożkiem w chałacie.

 Rydzyk natomiast stawia na młode kadry: publicznie zachwalał Bartłomieja Misiewicza. Biznesmen jak zwykle niezbyt poprawna polszczyzną zagadał,, cyt. „Że koniecznie wśród gości trzeba wymienić Bartłomieja Misiewicza. To jest konieczne dlatego, że ile Pana sponiewierają, to kto to zdoła znieść? Nie łamać się! „

Zastanawiający jest ten podciąg pewnych sutannowych i podległych im świeckich do pulchniutkich młodzieńców.

Polityków PiS i ich panów w sutannach nie trzeba ośmieszać. Wystarczy ich cytować.

Przeczytaj, kliknij i wypromuj. Dzięki!:) 

 

0 komentarze:

Prześlij komentarz