piątek, 30 grudnia 2016

400 baniek poszło się...

Państwo zakupiło za niebotyczne pieniądze „Damę z gronostajem” i kolekcję bibelotów Czartoryskich. Do państwa zaliczam się i ja i- jak państwo- jestem zdumiony. W przeciwieństwie do cieszącego się jak dziecko odpowiedzialnego za transakcję ministra Piotra Glińskiego.

22 września 1991 r. Adam Karol Czartoryski założył Fundację Książąt Czartoryskich, której przekazał zarząd nad tym najstarszym w kraju muzeum i wchodzącą w jego skład Biblioteką Czartoryskich, które miały służyć po wsze czasy narodowi polskiemu. Będą służyły nadal, tyle że naród stał się biedniejszy o 100 milionów euro. I nich się naród cieszy, że prócz Chrystusa króla ma nad sobą iluś tam książąt, choć Konstytucja marcowa z 1921 roku zniosła ustrój stanowy w Polsce.

Zabawne: po sto milionów dla każdego obiecał Lech Wałęsa, ale Jarosław Kaczyński potomkom dawnych rodów obiecał znacznie więcej. Pewien list Jarosława Kaczyńskiego sprzed trzynastu lat wyjaśnia wszystko: kosztowne prezenty z budżetu dla potomków rodów nie będą raczej czymś wyjątkowym za rządów PiS. Dla jednych ochłapy w postaci 500+, dla innych jak Rydzyk forsa z „ugody”, dla jeszcze innych- grube miliony z budżetu. Ciśnie się na usta brzydkie słowo, ale skomentuję to draństwo spokojnie: szlachetna paczka w całej krasie! Porządkiem prawnym i moralnym jest dla Kaczyńskiego zadośćuczynienie krzywd wyrządzonym rzekomo przez aparat komunistyczny ziemiaństwu. O pańszczyźnianych chłopach pracujących w niewolniczych u panów Kaczyńscy, biskupi i reszta strzegąca „ładu i porządku moralnego i prawnego” nie wspominają. Niech sobie pójdzie potomek chłopstwa do muzeum i podziwia kulturę i sztukę, miast czepiać się drobiazgów i gardłować przeciwko jawnej niesprawiedliwości! Bo kogo on obchodzi? „inteligenta” z Żoliborza, biskupa, „hrabiego” z głąbem kapuścianym w herbie?

Partia Razem zamieściła w sieci mema, którego dołączam do swojego tekstu. Proszę się mu  przyjrzeć, zastanowić nad treścią i pokusić się o komentarz. Zdziwiła mnie postawa pewnego człowieka i jego ocena Razem:  „Dlaczego nigdy nie zagłosuje na Partię Razem? Bo to niewiarygodni idioci. Mówię to ja, potomek polskich chłopów. I chłopek, o których ci kretyni najwyraźniej zapomnieli”. Kto zapomniał o "moralnej rewolucji" Kaczyńskiego, któremu najwyraźniej marzy się powrót do dawnych, feudalnych czasów?

Polecam również film i komentarze pod nim. Potem ludzie się dziwią, że Polska wygląda tak, jak wygląda…

Przeczytaj, kliknij i wypromuj. Dzięki!:)

 

0 komentarze:

Prześlij komentarz