wtorek, 19 kwietnia 2016

TVPiS

Pamiętacie, drodzy czytelnicy, czasy z Jarosławem Kaczyńskim w opozycji? Otóż pan poseł przed paroma laty raczył zabrać głos w sprawie Telewizji Polskiej i pouczył jej władze, jak powinna wyglądać telewizja i równowaga w niej: dziś „Wiadomości” prowadzi pan Kraśko, jutro pani Gargas. Kiedy PiS wygrał wybory i szefem Telewizji Polskiej Kaczyński mianował Jacka Kurskiego to temat pluralizmu w TVP natychmiast ucichł.

Prezydent Andrzej Duda pochwalił rząd za prace nad udoskonaleniem rozwiązań, które uczynią media publiczne jeszcze bardziej odpolitycznionymi. Kiedy przeczytałem wypowiedź pana Andrzejka, to aż zdjąłem okulary i nałożyłem te do czytania bo wydawało mi się, że coś źle zrozumiałem. Odpolitycznione media publiczne? Z PiS przy władzy, z Jackiem Kurskim transferującym skrajną prawicę, prawicę faszyzującą i prawicę głupkowatą do mediów publicznych mają za zadanie nie odpolitycznić, ale upolitycznić. Tam upolityczniają nawet prognozę pogody! Jeśli pan Duda twierdzi, że w telewizji kurskiej jest pełna wolność słowa, że zapraszani są goście o różnych poglądach, że każdy może wypowiedzieć się, jak uważa, że obecna sytuacja jest absolutnie wzorcowa jeśli chodzi o standardy demokratyczne to o czym mu tu mówimy? Jest to dla mnie czytelny sygnał, że jaśnie pan prezydent  stara się wkraść w łaski Jarosława Kaczyńskiego, bo stosunki między panami są ostatnio jakby chłodne.

Na temat mediów wypowiedział się Krzysztof Czabański, marzący o obłożeniu Polaków przymusowym podatkiem na media w wysokości ok. 15 złotych miesięcznie. KRRiTV ma odejść w niebyt, wyboru władz mediów publicznych miała by dokonywać pięcioosobowa Rada Mediów Narodowych wybierana przez Sejm, Senat i prezydenta na 6-letnią kadencję. Wśród kandydatów wybieranych przez Sejm aż jedno miejsce będzie ustawowo gwarantowane dla kandydata z największego klubu opozycyjnego. Widz nie ma ochoty na bzdury emitowane przez funkcjonariuszy PiS, ale płacić będzie musiał. Dobra zmiana, koń w Janowie Podlaskim by się uśmiał!

Zbigniew Kuźmiuk zganił dziennikarza TVP Info (kierowanego przez Wildsteina i Pereirę) by ten zaczął oglądać TV Trwam, bo tylko tam jest rzetelne dziennikarstwo. No cóż… Media Narodowe? Jacy politycy, takie media!

Jeśli masz czas i ochotę to kliknij i wypromuj. Dzięki!:)

 

0 komentarze:

Prześlij komentarz