środa, 13 stycznia 2016

Rozwodnik buduje telewizję narodową

Ratlerek Kaczyńskiego piastujący obecnie funkcję szefa Telewizji Polskiej wprowadził już pierwsze zmiany: nowa czołówka "Wiadomości" została pozbawiona widoku Pałacu Kultury i Nauki, od kilku dni widzowie mogą podziwiać widok Zamku Królewskiego, odbudowanego na życzenie komunistycznego sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka.Dlaczego nie serwuje się widzowi widoku siedziby PiS lub episkopatu?

Pozostałe zmiany w Telewizji Polskiej, narodowej, pisowskiej? Odeszła Lewicka (jej czasy jeszcze nadejdą), po panu Kraśko budującym przez lata klerykalną tiwi płakał na pewno nie będę. Na jego miejsce przyjdą inni, trwa już zaciąg z TV Republika. Może należałoby dać drugi etat dziennikarzom z ekipy TV Trwam?

Jakże żałośnie zabrzmiały słowa Jacka Kurskiego o jego niezłomności, jakim to on był ostrym twardym i wyrazistym politykiem. Wystarczy prześledzić ostatni rok, dwa lata jego płaszczenia się przed Jarosławem Kaczyńskim: niezłomności w poczynaniach obecnego szefa tiwi było co nie miara, wyrazistości tyle, że aż lepiło się od wazeliny! Pan Kurski chełpi się, że telewizja była dla niego zawsze wielką miłością. Chciałoby się zapytać czy taką samą jaką darzył swoją byłą małżonkę czy taką, jaką obdarza swoją obecną towarzyszkę życia? Niestety, czasy dzisiaj takie, że na palcach jednej ręki można policzyć dziennikarzy którzy odważyliby się zadać panu Kurskiemu niewygodne i trudne pytania. Ona sam przywykł do wygłaszania monologów w zaprzyjaźnionych mediach. Dobro widza ma być najważniejsze, dobro reklamodawców i pracodawców odejdzie w niebyt? Chciałbym to zobaczyć! Skoro misja TVP ma się odbywać 24 godziny na dobę to zastanawiam się co będzie emitowane w nocy w TVP? Transmisje z TW Trwam? Szefowie BBC poczuli się zaniepokojeni, wręcz groza nimi zawładnęła, że „nowa” Telewizja Polska będzie kierowana przez takiego specjalistę!

Nie łudźcie się, drodzy widzowie, że TVP cokolwiek się zmieni poza ludźmi na stołkach. Wyleci kilku wazeliniarzy- klerykałów, ale ci, którzy pracowali za dobre pieniądze za poprzedniej ekipy rządzącej pozostaną, bo pluralizm zachowany być musi. Oczywiście redakcja katolicka zostanie nietknięta, pan prezes jest z krótki by ją ruszyć. Zachodzę w głowę o jakiej równowadze w Publicznej on mówi? Zaproponuje redaktorom z „Faktów i Mitów”, z „Nie” „Angory” , „Liberte!” lub z „Krytyki Politycznej” prowadzenie własnych, autorskich programów, czy raczej nastąpi zaciąg jeszcze większych prokościelnych, prawicowych wazeliniarzy i PiSmaków? Nie łudźcie się, że nowy prezes zbuduje mocną, konkurencyjną wobec mediów prywatnych telewizję: na to nie ma ani sił, ani środków, ani pomysłu i nie ma na to zgody Kaczyńskiego. Silna telewizja oznaczałaby jej silnego prezesa, a silny prezes to NIEZALEZNOŚĆ. Nie po to figurant dostał stołek szefa na Woronicza.

Do TVP ma podobno powrócić Mariusz Max Kolonko. Ten sam, który przed laty, podczas gali rozdania Wiktorów potruchtał do siedzącej wśród publiczności żony prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i wręczył jej kwiaty. Szkoda, że wśród publiki nie siedziała wówczas posłanka Pawłowiczówna i to nie ona została obdarowana przez Kolonkę- dziś to on byłby figurantem kierującym Telewizją Polską…

Jeśli masz czas i ochotę to kliknij i wypromuj. Dzięki!:)

 

1 komentarz:

 1. "Szanowna Pani Premier,
  jedzie Pani do Brukseli jako pierwszy premier polskiego rządu, który doprowadził do takiej sytuacji w kraju, że Unia Europejska zdecydowała się interweniować, zanim Polska obróci się w dyktaturę.

  Takiego wstydu nie przyniósł Polsce żaden rząd, odkąd upadł komunizm. Zdążyliście to osiągnąć w osiem tygodni i to jest jedyny fakt, który zabrzmiał prawdziwie w Pani telewizyjnym wystąpieniu.

  Przemawiała Pani do Polaków z telewizji, która niegdyś była publiczną, a która dziś jest telewizją rządową, z prezesem mianowanym przez ministra w Pani rządzie. Takiej telewizji nie ma ani w Brukseli, ani w żadnym innym państwie zrzeszonym w Unii Europejskiej, do której jedzie Pani to dziwne i nieznane demokracjom zjawisko tłumaczyć.

  W tym kuriozalnym wystąpieniu mówiła Pani, że Unia będzie debatować nad Polską, bo sprzysięgły się przeciw Pani rządowi grupy interesów, w które Pani rząd uderza, opodatkowując banki, sklepy, wprowadzając 500 zł na dziecko i zmieniając ustawę o sześciolatkach.

  To nawet nie jest już śmieszne. Z ust Pani, a szczególnie Pani środowiska partyjnego usłyszeli Polacy protestujący na ulicach przeciw Pani rządowi, że są świniami odrywanymi od koryta, złodziejami, komunistami, gestapowcami i obywatelami gorszego sortu. Nic co pada z Pani ust nie jest więc nas w stanie zadziwić.

  Jeszcze niedawno jako posłanka pokazała Pani w wypowiedzi publicznej, że nie wie Pani, kiedy Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Z ostatniego przemówienia wynika, że nie wie Pani o tej wspólnocie krajów demokratycznych znacznie więcej.

  Nie wie Pani, że nie ma w niej krajów, w których Trybunały Konstytucyjne nie mogą wykonywać swoich konstytucyjnych obowiązków i bronić obywateli, bo są sparaliżowane decyzjami większości parlamentarnej. Nie ma krajów, które nie wykonują wyroków Trybunału.

  Nie ma wśród demokratycznych krajów Unii takich, które unicestwiły służbę cywilną i zastąpiły ją partyjnymi aparatczykami bez kwalifikacji.

  Nie ma w Unii krajów, które pozbawiły opozycję udziału w parlamentarnym nadzorze nad służbami specjalnymi.

  Nie ma w Unii krajów, które nie mają publicznych mediów.

  Nie ma w demokratycznych państwach prawa parlamentów, które nie dopuszczają opozycji do głosu, które procedują nocą z pogwałceniem procedur i prawa.

  Nie ma w demokracjach prezydentów, którzy łamią konstytucję, uniewinniają niewinnych i zastępują sądy.

  Nie ma premierów, którzy nie dopuszczają do druku wyroków Trybunału Konstytucyjnego, lżą własnych obywateli protestujących na ulicach i wyrzucają flagi Unii z tła podczas swoich wystąpień.

  Debata o sprawach polskich, która odbywać się będzie na forum Unii Europejskiej, jest wynikiem działań Pani rządu i Pani partii. Nikt z opozycji na Polskę do Unii nie donosił, w odróżnieniu od polityków PiS, którzy ustami europosłów Czarneckiego, Legutki i Wojciechowskiego robili to wielokrotnie. Dziś skrzynki e-mailowe parlamentarzystów europejskich zapychają kluby "Gazety Polskiej", donosząc na opozycję w obronie Pani rządu.

  Przykre, że ma Pani Polaków za ciemny lud, który kupi każde kłamstwo. Przykre, że gdy trwoga, to odwołuje się Pani do opozycji i prosi, by kłamali w Brukseli razem z Panią i tworzyli jednolity front z rządem jak w przypadku Ukrainy.

  Pani premier! Polska jest dziś Ukrainą Europy. Do Brukseli nie jedzie Pani jako obrońca Polski przed inwazją świń odrywanych od koryta. Do Brukseli jedzie Pani jako oskarżona.

  Życzymy sobie samym, by w Brukseli oszczędziła Pani nam i Polsce wstydu, i pozostajemy z wielką nadzieją, że opozycja będzie mówić przedstawicielom demokratycznego świata prawdę, całą prawdę i tylko prawdę."

  Znakomity tekst bardzo celnie ujmujący obecną sytuację Polski.

  OdpowiedzUsuń