czwartek, 14 stycznia 2016

Patrioci za pieniądze, etos PiS w całej krasie!

By żyło się lepiej, wszystkim. Takimi obietnicami zachęcał wyborców Bronisław Komorowski. Zachęcał do głosowania na siebie, Donalda Tuska, na Platformę Obywatelską. Obietnice obietnicami, a rzeczywistość rzeczywistością, zatem by żyło się lepiej swoim premier zaczął hojnie obdzielać zasłużonych dla partii specjalnymi emeryturami. PiS i uzbrojeni w pióra „niepokorni” dziennikarze darli wówczas japy strasznie!

Dziś nie krzyczą nad decyzją Beaty Szydło o przyznaniu specjalnej, bardzo wysokiej ( 8 tys. złotych) jak na polskie warunki emerytury dla byłego premiera Jana Olszewskiego, od lat współpracującego z Jarosławem Kaczyńskim. „Niepokorni” nagle stracili rezon, nie krytykują, teraz już nie mówią o wyróżnianiu swoich. 8 tys. emerytury nazywają… ważnym i znaczącym gestem! Beata Szydło przyznała wysokie świadczenie emerytalne również żonie Olszewskiego, ale kto tam będzie przejmował się tymi skromnymi czterema tysiączkami! Żona byłego premiera wprost dowodzi, że Olszewski za czasów komuny bronił działaczy opozycji niemal za darmo. A co ma piernik do wiatraka? Wtedy grał altruistę, nie upominał się o zapłatę za swe usługi a dziś bez obrzydzenia sięga po publiczne pieniądze? Patriotyzm to fajna rzecz, a przeliczony na złotówki jest naprawdę piękny!

Zdaję sobie sprawę, że emerytom w Polsce się nie przelewa, ale jeśli ktoś mówi, że żyje skromnie bo otrzymuje do ręki 4 tysiące emerytury- to co mają powiedzieć inni emeryci nie mający politycznych koneksji? Prawda, mogli za komuny wyjechać sobie w siną dal, raz na zawsze porzucić Polskę i żyć dziś gdzieś pod palmami... Jan Olszewski otrzymał nagrodę nie za działalność opozycyjną za czasów komuny, lecz za zasługi już w nowej Polsce. W 2007 roku zastąpił Antoniego Macierewicza w fotelu szefa komisji weryfikacyjnej WSI. W 1997 roku z list Ruchu Odbudowy Polski startował do Sejmu pewien polityk i zdobył mandat posła. Polityk ten nazywał się Jarosław Kaczyński. Dziś spłaca za nasze pieniądze dług polityczny.

Jeśli masz czas i ochotę to kliknij i wypromuj. Dzięki!:)

 

2 komentarze:

  1. Cóż, prosta sprawa. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...

    OdpowiedzUsuń
  2. Prawi i sprawiedliwi na swój sposób

    OdpowiedzUsuń