poniedziałek, 11 stycznia 2016

Najlepiej zamknijcie Owsiaka za obrazę uczuć religijnych

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Wielkiej Pomocy i kolejny sukces Jurka Owsiaka. Kolejny finał i kolejna histeria polityków katoprawicy nie potrafiących pogodzić się z faktem, że osoba świecka potrafi zebrać mnóstwo pieniędzy i ani złotówka nie trafi z tego do skarbnicy kościoła katolickiego. Owsiaka można lubić, można nienawidzić, można być wobec niego obojętnym, można być bezstronnym obserwatorem poczynań jego i jego Fundacji, ale czy trzeba aż tak histeryzować? Pani premier! Pora zaapelować chyba do swoich koleżanek i kolegów: dość tej histerii!

Przeciwko Owsiakowi co roku wytaczane są ciężkie działa, tyle że strzelające ślepakami. Wczoraj jakiś PiSmak sugerował, że Owsiak już wkrótce będzie szukał pracy bo... jest reliktem minionej epoki, pieszczochem III RP. Usiąść i zaśmiać się nad taką bzdurą czy zapłakać, bynajmniej nie nad Owsiakiem, lecz nad jego oponentem? Pamiętam też jakieś żenująco głupie komentarze sprzed roku dwóch czy trzech „niepokornych” dziennikarzy (czytaj: wazeliniarzy piszących peany na cześć kleru, kościoła, Kaczyńskiego i PiS) oburzonych tym, co robi Jurek Owsiak. Jak oni się odgrażali, że zrobiliby to lepiej i skuteczniej, gdyby tylko mieli taką reklamę i dostęp do mediów! Panowie, co wam stoi na przeszkodzie zawiązać swoją własną fundację? Telewizją rządzi człowiek Kaczyńskiego, katolicy stanowią w tym kraju ponoć 95% większość, z pewnością sypnęliby groszem nie tylko z lewa i z prawa ale i z centrum! Dosyć biadolenia, ujadania i obrzucania Owsiaka błotem, pora brać się do roboty, nieroby!

Posłanka Krystyna Pawłowiczówna nie byłaby sobą, gdyby nie przegapiła okazji by się kolejny raz ośmieszyć. Otóż mózg żeńskiej części PiS oznajmił, że trzeba wrócić do NORMALNOŚCI i RÓWNEGO i nieideologicznego traktowania WSZYSTKICH inicjatyw dobroczynnych przez państwo. Posłanka zachwala akcje  Caritasu (de facto należącego do kościoła katolickiego ale dotowanego przez państwo polskie) któremu nie pomagają jakoby zmuszane do współpracy z WOŚP spółki Skarbu Państwa. Mało tego! Posłanka drze japę, że nieuczciwe i nierówne jest finansowanie przez państwo polskie z budżetu rodziny Owsiaka. Oczywiście Owsiak musi rozliczyć się z pieniędzy, poucza Pawłowiczówna.  Oczekuje ona również, że podmioty państwowe ocenią potrzebę sponsorowania Owsiaka i jego WOŚP i zaniechania finansowania ideologicznej akcji.

Kiedy przeczytałem jazgot pani posłanki to nie chciało mi się nawet śmiać. Są weselsze postaci potrafiące rozśmieszać zawodowo, a to, co czyni Pawłowiczówna jest żałosnym cieniem marnej jakości propagandowego kabaretu ujawniającym jej niewiedzę w temacie, w którym usiłuje uchodzić za eksperta. To WOŚP jest dotowany przez państwo, nie Caritas? To WOŚP i Owsiakowi funduje się zwolnienia z podatku, „sprzedaż” ziem i nieruchomości z bonifikatą sięgającą 99% wartości czy Caritasowi i stojącemu za nim kościołowi katolickiemu? W Caritasie żyją za darmo, nie pobierają pieniędzy za pierdzenie w stołki? Ile osób liczy Fundacja Owsiaka a ile osób jest na liście płac Caritasu? Nie ma sensu bawić się jakiekolwiek porównania: rzecznik Caritasu wyraźnie ogłosił, że kościelna organizacja nie konfrontuje się z żadnymi organizacjami charytatywnymi. Widać Krysia Pawłowiczówna ma gdzieś jego opinię.

Jeśli chcę- daję WOŚP, jeśli nie chcę- to nie daję. Nikt mnie do niczego nie zmusza. Jeśli nie podoba mi się finansowanie kościoła katolickiego i Caritasu z budżetu państwa- to może mi się nie podobać i nic więcej, bo politycy i tak suto dotują watykańskiego pasożyta. Chodzi tylko o jedno: że ktoś taki jak Jurek Owsiak przełamał monopol kościoła katolickiego w zakresie charytatywności. Politycy pokroju Pawłowiczówny nie mogą znieść, że tyle pieniędzy przechodzi koło nosa biskupom, że nie trafiają one do guru katooszołomów, Rydzyka. Świecka charytatywność? O tym nie może być mowy! Ciekawi mnie, jak wczorajszy Finał spędziła panna Krysia? Może wespół z posłem Piętą złorzeczyli pod adresem Owsiaka?

Nie jestem stroną, nie wskazuję czy dobry jest Caritas, czy WOŚP, bo nie o to w tym chodzi. Złe jest państwo polskie, źli i bezmyślni, nierozumni są politycy dopuszczający do sytuacji, w której fundacje charytatywne są dla wielu sposobem na życie . Nie trzeba ich likwidować na siłę, trzeba doprowadzić to tego, by przestały one być po prostu potrzebne! Ale to już inna i dłuuuuga historia…

 Jeśli masz czas i ochotę to kliknij i wypromuj. Dzięki!:) 


1 komentarz:

  1. Wszyscy uczestnicy WOSP mają w doopie to co pisze i mówi Kryśka Pięta, reszta świrów. Ludzie dają pieniądze, bawią się cieszą sie Lekarze tłumacza na co wydano zebrane pieniądze , pokazuja zakupiony sprzęt.a do pewnych ludzi to nie dociera. pies ich itd

    OdpowiedzUsuń