wtorek, 15 stycznia 2013

Sejm ukrzyżowany


Sędziowie potrafią rozbawić swoim wyrokami, oraz uzasadnieniami do nich. Dowiedziałem się, że krzyż w Sejmie nie narusza wolności sumienia posłów Ruchu Palikota. Tak orzekła sędzina, niejaka Alicja Fronczyk. Nie jest Alicją z krainy czarów, nie interesuje mnie, czy wywodzi się ze stajni klerykalnego Zbigniewa Ziobry. Sędzina, po nieudolnej próbie wmówienia posłom, co nie narusza ich wolności sumienia, dodała, że nie jest rolą sądu analiza i ocena dopuszczalności eksponowania symboli religijnych w przestrzeni publicznej. Dodała, że "spór polityczny, jaki usiłują wywołać posłowie RP", mogą rozstrzygnąć metodami politycznymi, zdobywając większość w Sejmie. Proponuję zapisać to zdanie, wypowiedziane przez sędzinę. Przyda się, kiedy większość w Sejmie będą mieć posłowie, którzy stoją na straży Konstytucji, a nie dobrego samopoczucia hierarchów Kościoła katolickiego. Wtedy będą mieli prawo do zdjęcia krzyża, wbrew wrzaskom kościelnych przydupasów.

Krzyż został zawieszony w Sejmie w 1997 roku przez pijanych posłów nieboszczki AWS. Cichaczem, pod osłoną nocy, przy pustej sali posiedzeń Sejmu. Tak wstydzili się rozmodleni posłowie symbolu swej katolickiej wiary, że zachowali się niczym przestępcy! Czyn ten marszałek Sejmu przyjął ze zrozumieniem, życzliwą aprobatą nawet. Kolejni marszałkowie nie zastanowili się, czy nie doszło w 1997 roku do „obrazy uczuć religijnych”. Podpici posłowie, niedbale wymachujący krzyżem, który przywitał się z podłogą. Żenujący to musiał być widok, podobnie jak spadający z drabiny pijany poseł. Nikt nie doniósł, że poczuł się urażony, obrażony, nic takiego!

To nie Sejm, nie marszałek Sejmu i nie sąd wydał zgodę na zawieszenie krzyża katolickiego na ścianie. Czy oni są w ogóle organami władnymi do podejmowania decyzji w tej sprawie? Po wyborach parlamentarnych sugerowałem, by posłowie Ruchu Palikota również pod osłoną nocy zdjęli krzyż i przenieśli go do sejmowej kaplicy, bo jeśli symbol religii katolickiej musi być w Sejmie, to tam jest odpowiednie dla niego miejsce. Krzyż to nie godło, nie musi być eksponowany niczym orzeł biały! W ub. roku radiomaryjny poseł, Ryszard Czarnecki, zorganizował katonarodową bojówkę, która ośmieszyła siebie, jego i swoje środowisko, gdy po cichu zawiesiła krzyż w Parlamencie Europejskim. Szybko, sprawnie i zgodnie z prawem poradzono sobie z tym aktem oznaczenia terenu: krzyż niemal natychmiast usunięto. Posłowie prawicy, zasiadający w PE, na znak protestu nie zrzekli się mandatów. Żal by im było rozstać się z wysokimi uposażeniami? Są w stanie zacisnąć zęby i pracować w iście heretyckich warunkach, bez obecności krzyża katolickiego?

Krzyż katolicki nie jet symbolem polskości, jest jedynie symbolem religii katolickiej, której hierarchowie puszą się i panoszą-jeszcze- w Polsce. Nasz kraj i Kościół nie tworzą, jak kłamliwie bredzą niektórzy, całości, jednego organizmu. W kościołach nie ma miejsca na polskie godło, nie więc miejsca na krzyż w polskim Sejmie! Swoją drogą nie razi katoprawicowych posłów godło wiszące na Wiejskiej? Chyba już pora, by posłowie Ruchu Palikota, bez pytania nikogo o zgodę oczywiście, powiesili w Sejmie symbole, jakie pozwalają im na lepszą i wydajniejszą pracę. Może nawet i plakat z gołą panienką, lub zdjęcie pary w miłosnym uścisku? Widzę już oburzenie posłów katoprawicy i ich wrzask, kiedy zrywaliby „pornografię”. Sędzina Fronczyk nabrałaby wody w usta, na pewno nie orzekłaby, że tym posłom brakuje tolerancji…

Na zdjęciu: zdjęcie rzeźby jest autorstwa zmarłego w... 1997r. niemieckiego artysty Martina Kippenbergera. Rzeźbiarz określił swe dzieło jako dzieło ilustrujące ludzki niepokój. Papież B-XVI w 2008 roku zażądał usunięcia rzeźby z muzeum w Bolano. Odważni i normalni ludzie zarządzający muzeum nie wyrazili zgody.

Jeśli masz ochotę i czas, kliknij i wypromuj. Dzięki!

 

7 komentarzy:

 1. Miłe złego początki... Jak sędzia Tuleya, politycznie uzasadniał sentencję swego wyroku (nota bene absurdalnego, bo skoro część zeznań była uzyskana niedozwolonymi metodami, to należało wznowić postepowanie od zera, to robiono z niego bohatera. Kiedy to samo robi teraz sędzina Fronczyk też robi się z niej bohaterkę, tylko że innej opcji politycznej. Tymczasem prawda jest tak, że oboje państwo sędziostwo wydali absurdalne wyroki, z czysto politycznym uzasadnieniem. Oto więc dorobilismy się prawdziwie stalinowskiego wymiaru sprawiedliwości, w którym liczy się nie sprawiedliwość lecz polityczna dyspozycyjność sędziów> Strach żyć w takim kraju.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma tego złego, po - nieuchronnym - przegraniu apelacji, posłowie RP zapewne pójdą ze swoją sprawą do Strasburga. Tam i szanse na wygraną większe, i rozgłos będzie adekwatny...

  Ale w jednym ta sędzia ma rację: żeby odesłać Kościół na właściwe mu miejsce, trzeba wygrać wybory. I to wygrać miażdżąco, żeby nie był potrzebny żaden PSL czy inny koalicjant na kościelnym pasku.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Krzyż został zawieszony w Sejmie w 1997 roku przez pijanych posłów nieboszczki AWS." Panie Krysiński, jakie badania zostały wykonane, krwi, czy alkomatem???????? No i co pili, małpki z Paligłupem, którego osobiście uważam za chama?

  zelek68

  OdpowiedzUsuń
 4. krynski jestes chory z nienawisci
  taki trol jak ty ,totalny ignorant,wyladowuje swoja zlosc
  na tym kretynskim blogu
  czy jestes glupi sam z siebie,czy ktos ci za to placi komuchu?

  OdpowiedzUsuń
 5. trzeba byc totalnie pojebanym,zeby zamieszczac takie zdjecia i teksty
  lecz sie koles na nogi ,bo na glowe za pozno

  OdpowiedzUsuń
 6. Ooo, prawicowa dzidzia roni krokodyle łzy, bo natrafiła na treści, pisane z poczuciem humoru i odwagą, pozbawione bełkotu prawicowego?
  Pozdrawiam, Monika Halatyn.

  OdpowiedzUsuń