wtorek, 21 lutego 2017

Skromny zakonnik z Torunia na liście 100 najbogatszych Polaków

Skromny zakonnik z Torunia wziął się znikąd. O jego przeszłości milczy nawet IPN, zhierarchizowany polski Kościół katolicki traktuje go niczym polskiego papieża, politycy katoprawicy oddają mu hołdy, prawdziwa rzeka publicznych pieniędzy płynie szerokim strumieniem do Torunia po wyborach parlamentarnych, czyli po dojnej zmianie.

Tadeusz Rydzyk łkał przed laty, że nie ma w zasadzie nic, o wszystko musi prosić swego przełożonego ze zgromadzenia redemptorystów. Kto głupi albo naiwny- niech wierzy w bajanie toruńskiego biznesmena. „Wprost” dotarł do sprawozdań finansowych kluczowych biznesów ojca Tadeusza Rydzyka. Kluczowych, jawnych, ale nie wszystkich! Dziennikarze wyliczyli przychód biznesów Rydzyka na 55 mln złotych. Taki wynik dałby mi 83 miejsce na liście 100 najbogatszych Polaków.

Tadeusz Rydzyk jest twarzą Kościoła katolickiego, niczego nie ryzykuję twierdząc, że on jest faktycznym rozgrywającym i z jego głosem liczą się hierarchowie. Politycy katoprawicy, przede wszystkim PiS, przy byle okazji udają się do swojego guru po wytyczne i by składać mu kolejne obietnice coraz to nowych grantów finansowych. Jak nie odszkodowania w formie żenującej „ugody” pomiędzy ministrem Janem Szyszką (prywatnie wykładowcą w śmiesznej szkole Rydzyka szkolącej „fachowców” na potrzeby publicznej TVP), to kasa na szkolenie cudzoziemców, sędziów i cholera wie, czego jeszcze!

„Niezależny” prezydent Torunia ma w mieście tyle do powiedzenia, co Beata Szydło w rządzie, wszystkim trzęsie Rydzyk i jego sekta. A wystarczyło by politycy kolejnych rządów, przede wszystkim podległy im fiskus, KRRiTV kontrolowali ten wrzód hodowany na polskim organizmie . Wtedy ojczulek nie zajmowałby miejsca na liście bogaczy lecz w zupełnie innym miejscu...

Nieoceniony świecki papież ciemnogrodu, Terlikowski, szybciutko oznajmił, że Tadeusz Rydzyk wcale nie posiada majątku szacowanego na ponad 300 milionów złotych, nie ma powodu by wpisywać go na listę najbogatszych bo... nic nie ma! Nosz w mordę, ojczulek jest goły i bosy, dowodzi pan św. Tomasz z Terlik! Instytucjami Rydzyk jedynie czasowo zarządza, poucza Terlikowski. Zakonnik stworzył je, zbudował, a teraz nimi kieruje, ale nie są one jego własnością.

Dodam od siebie: tak, Terlikowski. Rydzyk stworzył je, zbudował, zarządza nimi. Niczym biedny, mafijny ojciec chrzestny opływający w bogactwa, a na papierze posiadający figę z makiem. Takie to trudne do zrozumienia?

Panie Terlikowski! Proponuję wznieść się na wyższy poziom, bo pańskie argumenty są dobre dla zygot, zarodków i płodów, ale nie dla dorosłych, rozumnych ludzi!

Przeczytaj, kliknij i wypromuj. Dzięki!:) 

 

0 komentarze:

Prześlij komentarz