piątek, 26 sierpnia 2016

Reprywatyzacja czyli uwłaszczenie cwaniaczków

PiS planuje skok na Warszawę. Jacek Sasin marzy nawet o objęciu schedy po Hannie Gronkiewicz- Waltz i chce skrócić jej kadencję za wszelką cenę. Podobno Jarosław Kaczyński postawił mu ultimatum: albo przedterminowe wybory samorządowe, albo opuszczam Warszawę. Takiej straty PiS by nie przeżył!

Kaczyści zamierzają wykorzystać konsekwencje złodziejskiej reprywatyzacji do utrącenia prezydent Warszawy. Nie dziwię im się, w końcu każdy sposób jest dobry by zniszczyć przeciwnika politycznego, tutaj każde chwyty są dozwolone. PiS nie stroi się w piórka obrońców pokrzywdzonych dziką reprywatyzacją bo los takich ludzi mało ich obchodzi, partia Kaczyńskiego krzyczy o potrzebie wyjaśnień w sprawie reprywatyzacji. Gdzie byli politycy Kaczyńskiego przez te wszystkie lata, co robili by proceder reprywatyzacji zahamować? Nie zrobili absolutnie nic! Są za, przeciw? Może chodzi im o to, że majątek nie trafił w ręce najbardziej potrzebującej instytucji w kraju, czyli Kościoła katolickiego? Zwolennikom reprywatyzacji się nie dziwię, są to przede wszystkim ludzie będący potomkami przedwojennej tzw. arystokracji na majątek których pracowali przez wieki feudalni chłopi. Zastanawiam się, dlaczego rozdano majątek należący do Skarbu Państw różnym cwaniaczkom nie licząc się z faktami; jeden z dogmatów polityki liberałów czyli święte prawo własności nie dotyczy własności państwowej?

Zwolennikom stołecznej reprywatyzacji, w tym lobby żydowskiemu, pokazałbym zdjęcia powojennej Warszawy i zapytałbym, ile tirów gruzu im wysłać: 5, 10, 15? Szkoda, że powojenne władze Warszawy jak i Polski włożyły mnóstwo wysiłku, by dźwignąć stolicę z gruzów. Gdzie byli wtedy ludzie, których spadkobiercy tak ochoczo domagają się zwrotu kamienic i innych stołecznych nieruchomości? Rzekomym przeciwnikom reprywatyzacji zaś, z błaznami z PiS na czele, przypominam, że siedzieli oni cichutko, gdy w ramach "sprawiedliwości dziejowej" Komisja Majątkowa rozdawała majątek narodowy. Dlaczego wtedy milczeli?

By wszystko zostało w Polsce załatwione jak należy, po myśli sitwy od lat żerującej na Polsce należałoby wprowadzić dziesięcinę, pańszczyznę, odbudować na koszt państwa dworki, pałace, folwarki i powrócić do korzeni.

Przeczytaj, kliknij i wypromuj. Dzięki!:)

 

1 komentarz:

  1. Razem Adriana Zandberga domaga się dymisji Hanny Gronkiewicz- Waltz, Kukiz'15 chce powołania komisji ws. reprywatyzacji. Za kilka- kilkanaście lat do pierdla trafią same płotki. Jeśli trafią...

    OdpowiedzUsuń