poniedziałek, 15 sierpnia 2016

Antek świętuje!

Święto Wojska Polskiego przypadło w poniedziałek, nie jest to lany poniedziałek, ale politycy ekipy rządzącej i tak będą lali wodę. To wychodzi im doskonale.

Cieszy się ośmiu wysokich rangą oficerów, którym prezydent Andrzej Duda, zwierzchnik Sił Zbrojnych jedynie na papierze, wręczy nominacje generalskie. Oczywiście po obowiązkowej mszy katolickiej w katedrze Wojska Polskiego i po apelu smoleńskim. Bez tego świętować już nie można!

Zachodzę w głowę dlaczego nie doczekaliśmy się pod rządami PiS Sił Narodowych, dlaczego zmuszeni jesteśmy tolerować Siły Zbrojne? Szef MON Antoni Macierewicz  jak najszybciej powinien dokonać stosownych zmian w ustawach i dać je do podpisu Andrzejowi Dudzie. Szefowi się nie odmawia. Tak, tak, szefowi! To Antoni Macierewicz rządzi w PiS, on jest nie tylko pomysłodawcą kształtu partii, ale i jej nieformalnym szefem.

Co tu świętować? Jakie mamy wojsko, jaką armię, wiemy doskonale. Ordynariat Polowy, a raczej jego szef jest ważniejszy od świeckich generałów, nie mamy sił zdolnych przeciwstawić się komukolwiek. I z tego powodu mam świętować? Wybaczcie, szanowni państwo, ale ja świętował będę wtedy, kiedy z dala od Ministerstwa Obrony Narodowej będą trzymani będą postaci pokroju Macierewicza, a z wojska znikną oficerowie w sutannach. Wtedy będzie prawdziwe święto Wojska Polskiego!

Przeczytaj, kliknij i wypromuj. Dzięki!:)

 

0 komentarze:

Prześlij komentarz