poniedziałek, 13 lipca 2015

Uzurpatorzy w sukienkach kontra świecka władzaSzok i niedowierzanie, takie są reakcje hierarchów kościoła katolickiego w Polsce po niepomyślnych dla nich głosowaniach in vitro w obu izbach polskiego parlamentu. Idiotyzmy, jakie wypowiadali w miniony weekend panowie Hoser, Dzięga i im podobni skłaniają ku refleksji, że życie w czarnej sukience nie wypływa korzystnie na dobrą kondycję psychiczną.

Dzięga dał popis niewiedzy i arogancji na Jasnej Górze, bynajmniej nie na zjeździe genetyków, lecz spotkania tzw. Rodziny Radia Maryja. Stanowią ją przygłuche moherowe babcie, na co dzień słuchające mediów Rydzyka z odbiorników nagłośnionych na maxa. Do nich właśnie kierował swe słowa Dzięga. Cichy opór wobec złego prawa, ustawa on In vitro jest zbrodnicza, odważni ludzie mają obowiązek piętnować niemądre prawo itp. bzdury były przesłaniem monologu biskupa. Skąd się tacy biorą, dlaczego taką krzywdę wyrządził Polsce Karol Wojtyła, awansując w kościelnej hierarchii tak żenująco niskiej jakości jednostki? Biskupa przebił podczas radiomaryjnego spędu Jarosław Kaczyński, bełkoczący coś o Polsce, której nie ma bez kościoła. Czyżby rację miał Krzysztof Kowalewski publicznie mówiący, że kiedy patrzy na Kaczyńskiego, to widzi człowieka obłąkanego?

Henryk Hoser kipi ze złości: ustawa o in vitro jest najgorszą w dziejach parlamentaryzmu polskiego, bredził publicznie, niemal łkając. No i co, panie Henryczku? Na znak protestu przywrócisz na probostwo w Jasienicy ks. Wojciecha Lemańskiego, czy może zrzucisz sutannę i wyemigrujesz? Pieprzenie, że ustawa jest sprzeczna z polską Konstytucją (a niby to z którym jej punktem?), z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka jest żałosną, rozpaczliwą próbą robienia dobrej miny do złej gry. A żenadą jest twierdzenie Hosera, że ustawa jest sprzeczna z encykliką Evangelium Vitae Jana Pawła II. To wyrzućcie ją do kosza, panie Hoser, bo w Polsce aktami prawnymi nie są prywatne przemyślenia dawno zmarłego papieża! Jakby tego było mało, marszałek Senatu Bogdan Borusewicz oznajmił publicznie, że państwo, Senat ma słuchać głosu obywateli, a nie hierarchów kościoła katolickiego. Frondowi redaktorzy pokroju papieża Terlikowskiego już szykują stos marszałkowi. Dla przypomnienia: „Fronda” kasuje rok w rok sute dotacje z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, czyli od ludzi, którzy głosują za „aktami niewiary”.

Klechów nie zawiódł prezydent Komorowski: do niedawna udawał liberała w kwestiach światopoglądowych, a jak przyszło co do czego, to podkulił ogon pod siebie. Komorowski nie podpisze ustawy o in vitro, skieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego. Nie lepiej do KEP, panie prezydencie?

Kler nie skomentował komicznej szopki- nazywanej w polskich mediach procesem- z udziałem (a raczej bez udziału) Józefa Wesołowskiego, pedofila rodem z Polski. Byłym wysokim rangą duchownym miał zając się watykański wymiar sprawiedliwości(?), ale, Wesołowski nie stawił się na proces, bo… zaniemógł, biedak, z powodu upału, wieki i stresu! Klimat upalnej Dominikany nie przeszkadzał mu jakoś… Biuro prasowe KEP szybciutko skomentowało, że Kościół katolicki w Polsce jest żywo zainteresowany, aby sprawa byłego abp. Józefa Wesołowskiego została rozstrzygnięta zgodnie z zasadami sprawiedliwości i przejrzystości , oraz że ma pełne zaufanie do Trybunału Karnego Państwa Watykańskiego, który osądzi byłego nuncjusza apostolskiego w Dominikanie. O sądzeniu pedofila przez polskie prawo i polskie państwo- cicho sza. Skazaliście płotkę (Gila), grubsze ryby zostawcie w spokoju…

Jeśli masz czas i ochotę, kliknij i wypromuj. Dzięki!:) 

 

5 komentarzy:

 1. Zatwierdzono prawo, które sankcjonuje powołanie człowieka do życia metodą medyczną, która pomija
  - błoto do ulepienia faceta
  - ziobro z boku jego do stworzenia baby
  Świat się zawalił biskupom na głowę tym bardziej, że Wielki Stwórca milczy a milcząc - daje przyzwolenie;


  OdpowiedzUsuń
 2. Szok i niedowierzanie to powinno być z drugiej strony bo ta sekta zwalczająca medycyne jak szczepienia, środki zniczulające, transplantologię i tak dalej ...poraz kolejny na żywca pokazuje jaką jest szkodliwą i chorą instytucją i co tu jeszcze to robi, a katolicy co robią u lekarza. ?Jak im medycyna tak ingeruje w dzieło smrodzi na chmurce to wypad z NWZ i o to musimy walczyć. Katol w gabinecie wypad do smrodzi na chmurce paszoł won. A nie po raz kolejny dziadostwo krew ludziom psuje a pierwsze się pcha do zwalczanej medycyny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Po obejrzeniu filmiku (początku tylko):

  Oni tak poważnie?! :-O

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złote myśli senatorów na temat debaty o invitro, mnie najbardziej poruszył, do łez, zakaz onanizmu proponowany przez senatorkę z PIS i ziemia wiecznie płaska przez PO.

   Senator Dorota Czudowska(PiS) z Legnicy:   "Takiego uprzedmiotowienia mężczyzny nie ma nigdzie. Oni o tym nie mówią, bo się wstydzą. Zapewne państwo wiecie, że aby oddać w gabinecie lekarskim czy obok swoje męskie komórki rozrodcze, czyli nasienie, trzeba po prostu zastosować wymuszony onanizm. Bariera wstydu jest tak duża, że niektórym mężczyznom proponuje się oglądanie pornograficznych obrazów. Czy to jest miłość? Czy to jest poczęcie, o jakie nam chodzi? Czy w takich warunkach ma zostać poczęte życie? Czy w takich warunkach ma powstawać nowe życie, nowy człowiek?".


   Senator Stanisław Hodorowicz (PO) z Nowego Sącza:   "Czy pan sobie wyobraża, że Kościół był taki głupi, że przez kilkaset lat nie uznawał, oficjalnie nie uznawał teorii heliocentrycznej? Nie. Kościół dokładnie wiedział. A o co chodziło? Chodziło o godność człowieka i chodziło o miejsce człowieka w systemie. Rewolucja kopernikańska człowieka przenosiła z punktu centralnego jako punktu, wokół którego się wszystko kręci, właśnie do układu heliocentrycznego, gdzie centrum stało się czymś innym. I Kościół, przyjmując takie stanowisko, bronił godności człowieka, mylił się co do faktu naukowego, ale nie mylił się co do godności".

   http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,18328543,dziewiec-zlotych-wypowiedzi-senatorow-z-debaty-o-in-vitro.html

   Usuń
  2. Ale dlaczego ziemia raz na zawsze wiecznie płaska, bo kler ciemnemu ludowi wmawiał że płaska. Tylko elita wiedziała że okrągła, a że Kopernik to była elita, to podważył układ ukrywany przed publiką, ale wiadomy dla osób myślących. Stąd te spory że przecież chodzi o to co jest w centum, ale zapomina się że kler nie dopuszczał ludu do tej wiedzy i nauczali że ziemia jest płaska.

   Usuń