piątek, 6 lutego 2015

Konwencja antyprzemocowa przyjęta głosami rozsądnych posłów!

Sejm głosami rozsądnych polityków przyjął Konwencję Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, sporządzonej w Stambule dnia 11 maja 2011 r. Stało się to wbrew histerii katooszołomów spod znaku PiS, kilku posłów PSL i kłamliwego lobbingu biskupów katolickich i ich podnóżków pracujących w mediach i kreujących się na dziennikarzy.

Zadumałem się nieco, bo okazuje się, że w polskim Sejmie są rozsądni posłowie, są politycy skłonni stawić czoła nachalnym biskupom i ich propagandzie. Chwała wam za to, panowie politycy! Tym bardziej, że jesteście opłacani z naszych, podatników, pieniędzy, to was- nie biskupów-! wybieramy do Sejmu i powinniście kierować się wskazówkami wyborców. Katoprawica dostała takiej histerii, że tylko patrzeć, jak na maszty Radia Maryja zostaną wciągnięte czarne flagi. Czy nad siedziba PiS taka już wisi? Episkopat ogłosił już żałobę?

Jestem bardziej niż pewien, że katooszołomskie towarzystwo nie zadało sobie trudu, by zapoznać się z tekstem Konwencji. A jak byk w niej stoi, że w Unii Europejskiej aż 45% kobiet deklaruje, że co najmniej raz w ciągu swojego życia padło ofiarą przemocy, że przemoc wobec kobiet, w tym przemoc domowa, jest formą dyskryminacji ze względu na płeć i stanowi poważne zagrożenie podstaw owych praw i wolności człowieka, m.in. takich jak prawo do życia i zdrowia, prawo do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego. Statystyki przestępczości wyraźnie wskazują, iż ofiarami niektórych kategorii przestępstw są najczęściej kobiety i dziewczynki. Tylko tyle i aż tyle.

Kto jest najbardziej zadowolony z przyjęcia Konwencji? Ci, którzy z przemocą nie mają problemu, nie stosują jej wobec kobiet i dzieci. To najbardziej gardłuje, że dokonuje się „mordowanie” cywilizacji, jak ujadała tępa posłanka? Ano ci, którzy przemoc stosują lub cieszą się, że ktoś jej doświadcza. Kler katolicki załamuje ręce najbardziej, ale to nie dziwi: miało być zero tolerancji dla pedofilów, a tam bez przemocy chyba się nie da. Zbigniew Ziobro, o którym sąsiad z Warmii i Mazur Janusz Panasewicz śpiewał przed laty („Mniej niż zero”) bredził miotając publicznie kłamstwa, że w katolickich społeczeństwach, gdzie jest najwyższy poziom praktykujących, jest najniższy wskaźnik przemocy wobec kobiet. Nie poparł swoich tez niczym, widocznie usłyszał brednie w Radiu Maryja, lub w TV Trwam. Nieoceniony Girzyński łkał, że w Polsce jest mało przemocy, że idziemy złym tropem zachodnich społeczności, które się zniszczyły. Posłanka Wróbel jęczała, że jest dumna z tego, że jest Polką- katoliczką. Nie uzasadnili swoich żenujących wypowiedzi nawet jednym przykładem. Wystarczy rzut oka na te „zniszczone” i „zamordowane” zachodnie społeczności, w których kler katolicki i kościół ma mało do powiedzenia, a jego głos jest przyjmowany wzruszeniem ramion.

 Od kilku lat żyję w szczęśliwym, partnerskim związku z kobietą. Nigdy nie mieliśmy cichych dni, spania w osobnych łóżkach, awantur, kłótni, trzaskania drzwiami i przemocy, nawet słownej. Jest za to szacunek, uczucie, tolerancja, wyrozumiałość i… brak miejsca dla religijnych guseł, bajek i polityków katoprawicy.

Jeśli masz czas i ochotę, kliknij i wypromuj. Dzięki!:)

10 komentarzy:

 1. Miałem obawy do samego końca, choć arytmetyka sejmowa jednoznacznie wskazywała na sukces zwolenników ratyfikacji.

  OdpowiedzUsuń
 2. POsłance Klempie to na pewno Epidiaskop jakiegoś browara postawi. Skoro posłanka Gosiewska ( ni choroby nie potrafię się zorientować, która to z kolei żona) została piwem uhonorowana na Ukrainie, to i pani K. się należy, jak osu zupa.
  Ciekawe tylko, co po spożyciu wywinie....
  Darek_lask

  OdpowiedzUsuń
 3. Teraz w ramach żałoby poszli bić baby. Ale dokładnie, o czym my tu mówimy, tak samo z ustawą antyklapsową szaleli i cudowali, a to są ustawy cywilizacyjne gdzie to dziecko czy kobieta wkońcu dostaje prawa , prawa człowieka. A ta wiejska dzicz, skrajna patologia, poszła do kleru bo jest równie dziki i zdemoralizowany, zwrócię uwagę że tam im bardziej ktoś kogoś nakłada to natychmiast wzór do naśladowania, wszelkich cnót i to załgane kołtuństwo kryminalne chce wszystkich oszukać że to wartości ma, patologia nazywają wartościami. To trzeba jasno powiedzieć, katolicy to patologia a nie jakieś inne wartości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale może coś się zmieni bo weźmy tylko sądy;
   1. Kobieta, wielokrotna ofiara wieloletniego bicia, która łapie za nóż i swojego oprawcę dziabie, wyroki to najczęściej 15 lat za zabójstwo.
   2. Oprawca, mężczyzna, wieloletnie katowanie i gwałcenie kobiety, w pewnym momencie doprowadza biciem do zgonu, wyroki bardzo niskie lub w zawiasach, a artykuł, o pobicie z skutkiem śmiertelnym, za który można dostać zawiasy lub 2 latka i do domciu.

   Usuń
  2. Zawsze jakiś mały stresik przed głosowaniem mam. Nigdy nie wiadomo jak się koalicjant zachowa, co jest wkurzające.W poniedziałek można już obserwować dyskretnie, kto przybył z podbitym np.okiem, wybitym zębem,itp.Tak wstępnie.:) Po wejściu ostatecznym tej konwencji, niektórzy będą udowadniać, że jednak się nasiliła:) p. Sadurska, lub p. Kempa:)))chociaż moja "połówka" mówi, że te panie, żadna konwencja nie powinna chronić:)Pozdrawiam.

   Usuń
 4. Nie odniosłeś przypadkiem wrażenia, że nikt z tych "protrestantów" tej konwencji nie czytał?

  OdpowiedzUsuń
 5. Posłanka Sadurska przeczytała, wyczytała w niej m.in. - cytuję-
  "Konwencja nakazuje ślepe zwalczanie tradycji, religii i kultury, która rzekomo determinuje, a nawet prowokuje przemoc".

  Bez komentarza:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zabawne. W którym punkcie to wyczytała?

   Usuń
 6. PiS zagłosował jednogłośnie. Czyżby tam była dyscyplina partyjna w sprawach światopoglądowych? W PO, jak widzę, paru posłów się wyłamało. Ciekawe którzy to?

  OdpowiedzUsuń
 7. Hej!Nie cieszmy się na zapas!Jeszcze nie doklepane.Prezydent ma wątpliwości{a jużci!},więc prześle do TK,a tam pro ecclesiae et pontifice....i po herbacie!Brok.

  OdpowiedzUsuń