wtorek, 13 września 2016

Skok PiS na władzę sądowniczą


Wystarczyła konwencja Nowoczesnej i wyrażone na niej obietnice postawienia w przyszłości przed Trybunałem Stanu urzędującego prezydenta i obecnej premier plus niemalże manifest oporu Zbigniewa Hołdysa by PiS zareagował bardzo nerwowo. Ryszard Terlecki sugeruje, że potrzebna jest dramatyczna reforma wymiaru sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro zapowiada reformę sądów, a Jarosław Kaczyński bagatelizuje pogróżki Patryka Jakiego kierowane pod adresem niezawisłej sędziny.

Pomysły z reformami sądów nie wzięły się z niczego,  PiS już teraz chce zabezpieczyć się na przyszłość i jak najszybciej poupychać swoich ludzi gdzie tylko się da by uniknąć odpowiedzialności kiedy nie będzie już u władzy. Swoi nie będą sądzić swoich... Władza wykonawcza i ustawodawcza gra tak, jak jej Jarosław Kaczyński zagra, teraz przyszła kolej na władzę sądowniczą.  Jestem pewien, że gorliwy IPN tylko czeka na sygnał z Nowogrodzkiej gotów ujawnić kwity obrazujące pochodzenie przodków tego i tamtego sędziego. PiS w ten sposób gra: żąda od swoich wrogów tłumaczenia się i kajania za winy domniemane i urojone ich przodków.

Ryszard Terlecki o reformie sądownictwa wspomina już od kilku lat. Oczami wyobraźni widzę te reformy gdyby ich autorem został pan poseł... Skoro na czele prokuratury może stać ktoś taki jak Zbigniew Ziobro a jego  mógł zostać Patryk Jaki to nic nie stoi na przeszkodzie by to Ryszard Terlecki wprowadził oczekiwane przez Jarosława Kaczyńskiego zmiany. Może reformami powinna zająć się kobieta, taka Krystyna Pawłowiczówna na przykład?

Już dziś przy byle okazji politycy PiS usiłują wmówić Polakom, że to niewinny musi udowodnić, że nie jest przestępcą. co będzie jutro?

Prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro dwa razy oblał aplikację prokuratorską,nie ukończył aplikacji prokuratorskiej w Krakowie, zdał ją dopiero w Katowicach dzięki uprzejmości i wstawiennictwu pewnych osób. Jego zastępca Patryk Jaki posiada nie lada kwalifikacje: jest politologiem z wykształcenia, po wyborach liczył na resort, ale... sportu! Dziwi się ktoś, że duet Ziobro- Jaki krzyczy, że PiS, prezydent i premier nie łamią prawa? By wiedzieć, że się je łamie, trzeba je najpierw znać!

Tak, wymiar sprawiedliwości wymaga reform: w pierwszej kolejności trzeba wyrzucić na zbite, kacze dzioby Ziobry i Jakiego!

Przeczytaj, kliknij i wypromuj. Dzięki!:)

 

0 komentarze:

Prześlij komentarz