poniedziałek, 12 września 2016

Karykatura telewizji

Nie udało się kaczej zmianie otumanić Polaków na tyle, by ci bez zmrużenia okiem łykali każdą bzdurę, każde głupstwo i najbardziej głupi tudzież bezczelny pomysł. PiS powołał Radę Mediów Narodowych w której rozdano posadki pokornym Kaczyńskiego, w fotelu prezesa Telewizji Polskiej zasiadł Jacek Kurski i robi coraz większe pośmiewisko z siebie i szanowanej kiedyś instytucji.W TVP zaroiło się od pokornych dziennikarzyn nie mających pojęcia, że mają służyć zróżnicowanemu społeczeństwu, nie tylko garstce fanatyków z PiS.

Kurski bańczucznie zapowiadał, że odpływ widzów jest chwilowy, że dobra zmiana już za chwileczkę, już za momencik nie tylko doścignie, ale zostawi w tyle BBC. Nic z tego nie wyszło, oglądalność leci na łeb, na szyję, widać za mało jest apelów smoleńskich, za rzadko pokazuje się smoleńskie wdowy wyciągające łapy po kolejne miliony z budżetu (pieniążki ukoją ich ból po stracie bliskiej osoby, przynajmniej na kilka lat), za mało wywiadów udziela pan Kaczyński, za mało jest dziennikarzy wykształconych w pseudoszkole Rydzyka i za mało jest głupich widzów do oglądania tego żenującego kabaretu, mimo wysiłków władzy. Kurski robi karykaturę telewizji zapominając, że karykatura ma być śmieszna a nie żałosna!

Szkoda tracić czas na komentowanie efektownej w swej głupocie polityki na Woronicza, ale trzeba bacznie śledzić, co się dzieje w TVP i co zamierza jej prezes. Utrzymanie pokornych miernot jednak kosztuje, a pieniędzy na media narodowe nie ma, nie ma również pieniędzy z tych mediów. Panu Kurskiemu zaświtało zatem w łepetynie, że każde gospodarstwo domowe musiałoby płacić abonament telewizyjny, a jeśli ktoś nie ma w domu telewizora, musiałby to zgłosić Poczcie Polskiej, operatorowi tej opłaty. Odstąpienie od naliczania abonamentu miałoby nastąpić po pozytywnej weryfikacji takiej deklaracji. Musiałbyś udowodnić, telewidzu, że odbiornika nie posiadasz i że nie łamiesz prawa. Rozumiecie to? Udowodnij, że nie jesteś przestępcą i zgłoś to właściwemu organowi, bo organ nie wie, czy jesteś poza wszelkimi podejrzeniami.

Takiego prawodawstwa to jeszcze nie było! Ale czemu tu się dziwić, skoro prokuratorem generalnym jest tak wybitny prawnik jak Zbyszek z domu Ziobro, jego zastępcą Patryk ksywa Nijaki?

Chętnie zostanę posiadaczem odbiornika telewizyjnego, ale pod jednym, małym, ale istotnym warunkiem: że w pakiecie znajdą się tylko te programy, które jestem gotowy oglądać i zapłacić. Za żenadę robioną na Woronicza i na Pl. Powstańców Warszawy płacić nie zamierzam, bo tego badziewia nie oglądam.

 Przeczytaj, kliknij i wypromuj. Dzięki!:)

0 komentarze:

Prześlij komentarz