wtorek, 19 lipca 2016

Rząd sam się wyżywi

Rzecznik komunistycznego rządu Jerzy Urban po sankcjach nałożonych na Polskę przez USA powiedział na początku stanu wojennego, że rząd się sam wyżywi. Miał rację Urban i wtedy, ma ją i dziś. Dziś nie ma już co prawda sankcji, ale są amerykańskie, prywatne agencje ratingowe kręcącą globalną gospodarką, ale rząd jest nadal. Niby inny, ale z naczelnikiem i z jedną partią przewodnią.

By żyło się lepiej, rząd zamierza podnieść pensje swojakom. Wójt Beata Szydło zarabia obecnie niecałe 17 tys. złotych brutto, po planowanej podwyżce ma dostawać 24,1 tys. brutto. To nie wszystko. 4- 5 tys. zł brutto pójdą w górę pensje prezydenta, wicepremierów, ministrów, wiceministrów i wojewodów. Mało tego! Pensję ma otrzymywać żona prezydenta Andrzeja Dudy! Posłowie i senatorowie na otarcie łez dostaną jakieś 3 tys, brutto. Skąd te podwyżki, za co się należą „wybrańcom narodu”? To proste: politycy PiS dowodzą, że uposażenia osób na stanowiskach kierowniczych są zamrożone od 2008 r. Musi być tak, jak powiedział przed laty poseł Joachim Brudziński o pensjach ulubieńców Mariusza Kamińskiego w CBA: nie może być dziadostwa.

Jeśli o mnie chodzi, to uposażenia mogłyby być zamrożone na wieki wieków, nie tylko z tego powodu, że podwyżka apanaży dotknie przede wszystkim polityków PiS, przede wszystkim spod znaku BMW: biernych, miernych ale wiernych. Politycy i tak zarabiają niemało, nikt nie kazał na przykład panu Morawieckiemu rzucać dobrze płatnej posady w banku i decydować się na gorszą fuchę w rządzie.

Brakuje mi w tych podwyżkach specjalnej pensji dla naczelnika państwa- posła Kaczyńskiego, brakuje mi też w tym zestawieniu etatów i pensji dla biskupów katolickich. Cóż to, nie stać Polski na to? Dostałeś pięćset na dziecko, rząd nakreślił jakieś mgliste obietnice o mieszkaniach i innych farmazonach, zatem ciesz się, Polaku i wyborco, że będziesz miał jeszcze lepiej opłacaną władzę.

Rząd nie ma pieniędzy dla pielęgniarek, nie ma ich na leki dla seniorów, nie ma ich na podwyżkę emerytur, ale dla siebie zawsze znajdzie pieniądze. Duże pieniądze!

Przeczytaj, kliknij i wypromuj. Dzięki!:)


0 komentarze:

Prześlij komentarz