piątek, 9 października 2015

Wielkie Odloty

W szalonych muzycznie latach 80-ych ub. wieku Urszula wraz z Budką suflera wylansowała przebój „Wielki Odlot’. Przebój cieszył się wielkim powodzeniem, słowa piosenki skomponowanej przez panów Lipko i Dutkiewicza po dziś dzień pamięta nawet średnio rozgarnięty fan pani Kasprzak. W Polsce za pasem wybory parlamentarne, kiedy przyglądam się poczynaniom i słyszę słowa polityków pewnych partii to nachodzi mnie podejrzenie, że taki Wielki Odlot od dawna nie był mi znany!

Jarosław Kaczyński jest tu jednym z najlepszych przykładów. W jednym ze swoich monologów (panu prezesowi „niepokorni” dziennikarze nie zadają pytań) Kaczyński wymamrotał, że w ocenie wielu ludzi rządząca krajem ekipa jest najgorszym rządem jaki kierował krajem po 1989r. Tych ludzi z nazwiska pan Jarosław nie wymienił, niestety. Zapomniał tylko o takich tuzach jak rząd Olszewskiego, Buzka, czy Kaczyńskiego właśnie! Kaczyński łgał, że spokojne rządy we współpracy z prezydentem zapewnić może jedynie PiS, a wszyscy inni będą tworzyli skłóconą koalicję.

Antoni Macierewicz poleciał za Ocean, a tam miał miejsce Wieeelki Odlot! Zmiana kontynentu, klimatu, strefy czasowej i świadomość, że jest się w kraju który politycy polscy zaspokajają po francusku- tym należy tłumaczyć brednie Antosia Policmajstra. Winni zamachu smoleńskiego są znani i lista z ich nazwiskami zostanie opublikowana, rząd to okupanci pokroju komunistów, aneks WSI zostanie opublikowany itp. odlotowe informacje. Niestety, prezydent Obama nie zaprosił pana Antoniego do wspólnej fotografii, co za potwarz!

Odleciała Beata Szydło, czwarty bliźniak, dostała histerii na wieść o akcji „Świecka szkoła”. Ujadała, że polskiej szkole potrzebne jest bezpieczeństwo i zdrowie uczniów, a nie programy wymyślane pod kątem kampanii wyborczej. Nie wyjaśniła, dlaczego w sklerykalizowanych szkłach tego bezpieczeństwa nie ma, dlaczego nie ma pieniędzy na szkolnych pedagogów, stomatologów i psychologów, a są na religijną indoktrynację. Wielki Odlot dotknął pani Szydło skoro twierdzi ona, że finansowanie lekcji religii w szkołach reguluje konkordat. Odleciała nie na żarty! Pani kandydatka miała 26 lat, kiedy rząd Mazowieckiego kuchennymi drzwiami na żądanie garstki biskupów wprowadzał do szkół „naukę” religii- czy protestowała wtedy pod oknami gabinetu premiera i krzyczała, że polskie szkoły potrzebują bezpieczeństwa, że są ważniejsze sprawy od religii?

Coraz Większy Odlot dotyka  PO: Sejm przegłosował kandydatury nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Jednym z nich został niejaki Bronisław sitek, specjalista od... prawa kanonicznego! Facet nie został zgłoszony przez PiS czy jego przystawki, o nie! Ewa Kopacz straszy państwem wyznaniowym które ma zafundować Polsce PiS, a co wyrabia Platforma? Może dosyć czarowania i udawania, nie lepiej kierować wnioski nie do TK tylko do Episkopatu? Skoro idzie nowe!

Ludwik Dorn, trzeci bliźniak, nie zapomniał o swoich korzeniach. Ciągnie wilka do Kaczora i do sutanny. Jegomość ten podający się za ateistę- to nie żart!- startujący do Sejmu z list PO oznajmił, że ateiści mają pogodzić się z tym, że w Polsce panuje katolicyzm. Kto tego nie akceptuje, niech się wynosi z kraju. Zabawne: skoro tak panu dornowi przeszkadzają osoby niewierzące, dlaczego sam nie posłucha swej idiotycznej rady i nie wyemigruje do Watykanu na przykład? Ale kto będzie tam utrzymywał nieroba?

A propos Watykanu: odleciał katolicki ksiądz, siedemdziesięcioparoletni Gino Flaima, bożek w sutannie dla klerykalnej prawicy. Pan ksiądz winą za księży pedofilów obarcza… dzieci szukających czułości u księży! A ksiądz, wicie- rozumicie- często ulega pokusie. Flaima bredzi, że brzydzi się homoseksualistami, ale rozumie księży pedofilów… Może tak pan Flaima zgodzi się zostać nuncjuszem apostolskim w Polsce?

Do wyborów parlamentarnych zostało trochę czasu. Nim one nadejdą jeszcze nieraz będziemy świadkami Wielkich Odlotów.

Jeśli masz czas i ochotę, kliknij i wypromuj. Dzięki!:)

 

2 komentarze:

 1. Najbardziej odleciał były misjonarz o nazwisku Garda. Jak nie pikieta w obronie TV Trwam i Radia Maryja, jak nie miesięcznica/ce to znowu uliczne modły na pl. Zbawiciela bo przeszkadzała mu tęcza... Teraz dla odmiany znowu z moherami odmawia jakieś czary-mary tym razem przed MEN jako protest przeciwko tzw. gender. O ironio, były misjonarz Garda sam nosi sukienkę a protestuje w sprawie gender...

  Francisco z Citta Vaticano

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak JarKacz, Antek Policmajster, trzeci bliźniak jak i Ewa z Beatą nie pierwszy ni ostatni raz obnażają swoje tożsamości. Włoski katabas nie musiał; to zbok zawodowy więc miłości bliźniego nie należało się spodziewać. .
  Prawdziwym newsem byłby coming out nazaretańskiego nazirejczyka. Np.; ujawnienie swojego mamzerstwa albo bunga bunga w Kanie z ladacznicą M. z Migdali. No, chociażby ujawnienie obrzezania, które skrywa się w ikonografii opaską na biodrach. Albo spluwanie w oczy niewidomego czy mszczenie się na Piotrze za wyparcie się mistrza (prekognicja?) nazwaniem ucznia ,,szatanem'' oraz uleczeniem mu teściowej.
  Byłby odlot, a właściwie upadek świętych krów z piedestałów na glebę.
  Zanim to nastąpi cieszy namiastka rozrywki zaprezentowana przez wiernych naśladowców JaPy II kroczącego drogą nazaretańskiego nazirejczyka.
  PrzeHera

  OdpowiedzUsuń