piątek, 30 stycznia 2015

(Niedo)rzecznik

Złotousty Adam Hofman szybko doczekał się godnego następcy. Ten Buster Keaton polskiej polityki potrafił rozśmieszyć jak mało kto swoimi komentarzami, zazwyczaj bzdurnymi, ale wygłaszanymi z niesłychaną wręcz powagą. Marcin Mastalerek przebił swego poprzednika, czym wprawił mnie w zdumienie: nie spodziewałem się, że w PiS znajdzie się osoba, która przyćmi Hofmana niewiedzą, cwaniactwem, bezczelnością i niesłychaną łatwością w głoszeniu idiotyzmów.

Mastelerka do Sejmu wybrało nieco ponad osiem tysięcy wyborców. Niewiele, jeśli porównać te wyniki z osiągnięciami najpopularniejszych posłów, ale i tak dużo, jeśli przyjrzeć się fizjonomii posła i zapoznać się z jego poglądami. PiS bazuje na najgłupszych wyborcach, na ich niewiedzy, na podatnych na kłamstwa, obietnice bez pokrycia i manipulacje, nie potrzeba zatem wiele wysiłku, by zmobilizować te parę tysiączków wyborców gotowych pójść do urn. Właśnie na potrzeby takich wyborców rzecznik PiS- na polecenie prezesa Kaczyńskiego- oznajmił, że skoro miliony Polaków posiadają zaciągnięte kredyty we frankach, to jego partia również zaciągnie kredyt. Nie, nie na budowę siedziby, domu partii, co to, to nie! Na to spółki i spółeczki kontrolowane przez ludzi Kaczyńskiego gruby szmal posiadają. Kto nie słyszał o planach budowy prawie 150 metrowego biurowca w centrum Warszawy?

Mastalerek strzela kulą w płot, nawet nie raz, lecz kilka razy.

Raz: PiS zaciągnie kredyt w złotówkach. Frankiem się brzydzi. Dlaczego nie weźmie kredytu w ukraińskich hrywienach, czyżby miłość do naszych sąsiadów u kaczystów osłabła?
Dwa: biorący kredyt Kowalski jest zdany na siebie przez te wszystkie lata spłaty. Nie otrzymuje dotacji i subwencji z budżetu, które otrzymuje rok w rok PiS. A to są grube miliony!
Trzy: politycy PiS usiłują dać do zrozumienia, że jak wszyscy spłacający kredyty będą czuli ciężar rat. Rzeczywiście, jak żyć, panie premierze, jak żyć z tymi kilkunastoma tysiączkami poselskich uposażeń? Ile czasu zajmie PiS-owi spłata kredytu? Rok, dwa, trzy?
Cztery: zadłużony po uszy Kowalski nie wałęsa się po ulicach otoczony gromada ochroniarzy opłacanych z budżetu państwa (jak Jarosław Kaczyński), nie ma dostępu do pożyczek na niezwykle atrakcyjnych warunkach z Kancelarii Sejmu. A takie możliwości mają posłowie PiS, których nie jest dziesięciu.

Co spowodowało, że Mastalerek kłapie dziobem w sprawie kredytu? Są dwie opcje: albo jego niewiedza, totalne oderwanie się od rzeczywistości, życie w matrixie, albo cyniczne, perfidne wykorzystanie głupiego elektoratu przez pana rzecznika. Chciałoby się rzec: jaki elektorat, taka partia i jej rzecznik…

Jeśli masz czas i ochotę, kliknij i wypromuj. Dzięki!:)

2 komentarze:

  1. Otóż prezes stosuje zasadę: im głupsi w otoczeniu, tym ja na mądrzejszego wychodzę.
    Zupełnie jak panna na wydaniu, która przyjaźni sie wyłącznie z brzydszymi; żeby nie przyćmiły.

    OdpowiedzUsuń
  2. PiS na wodę, fotomontaż. Ale jest ludek który im wierzy i na nich głosuje. Co przy niskiej frekwencji, pozwala im na bycie w polityce. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń