poniedziałek, 16 czerwca 2014

Proces przeciwko pedofilowi w sutannie

Zero tolerancji dla księży pedofilów!- grzmiał papież Franciszek podczas powrotu z Ziemi Świętej do Watykanu. Po powrocie za Spiżową Bramę komunikatów już nie wydaje,bo trzyma tam pod kloszem pedofila Wesołowskiego.

Zero tolerancji dla pedofilii, musimy się z tym zmierzyć!- wprawił w ekstazę klęczących przed nim dziennikarzy biskup Wojciech Polak, kiedy został mianowany prymasem Polski. Polak określił pedofilię mianem potwornego przestępstwa, ciężkim grzechem. Kiedy w Koszalinie ruszył proces wytoczony diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej przez ofiarę, molestowaną przez księdza pedofila, słowa prymasa nie poszły za czynami. Odpowiedzialność za przestępstwa ma charakter indywidualny, nie zbiorowy, wzruszył ramionami prymas dodając, że polski kościół będzie bronić zasady odpowiedzialności indywidualnej. Kontynuowana będzie więc polityka poprzedników: Józef Kowalczyk kiedy był jeszcze prymasem oznajmił, że w polskim kościele nie ma odpowiedzialności zbiorowej. Ksiądz, który kogoś skrzywdził, musi sam to naprawić. Winnych nie ma, a jeśli już, to na pewno nie wyposzczeni seksualnie, zboczeni księża. Jeśli już, to uwodzący ich nieletni, czego dowodził Józef Michalik.

Zbigniewa R., były już proboszcza parafii św. Wojciecha w Kołobrzegu, były już ksiądz, w latach 1999–2001 miał dopuścić się przestępstw o charakterze seksualnym wobec 12-letniego wówczas Marcina K. Ofiara pedofilii domaga się m.in. zadośćuczynienia w wys. 200 tys. zł. Oprócz diecezji i samego R. została pozwana także parafia. Pełnomocnik Zbigniewa R. , Wiesław Breliński, złożył wniosek o przynajmniej częściowe wyłączenie jawności posiedzenia tłumacząc, że… pozywający chce rozgłosu! Pan Breliński stwierdził, że pozwany może zapłacić poszkodowanemu 2 tys. złotych. Ostatniej nony przewertowałem ogłoszenia i cenniki call girl, escort boy itp. Dwa tysiące, panie Breliński, to kasują ekskluzywne prostytutki obu płci. Rzucam z ciekawości okiem na wyroki w podobnych sprawach w USA: tam diecezje bankrutują, wypłacają wielomilionowe odszkodowania, a w katolickiej Polsce były klecha chce zapłacić sumę kasowaną przez ekskluzywną prostytutkę za jedną noc! . Diecezja broni się naiwnym tłumaczeniem, że rzekomo nie wiedziała o skłonnościach i czynach księdza. Świadkowie twierdzą co innego, ale komu da wiarę sędzia: świeckim, czy obwieszonymi złotymi krzyżami klechom? Wojciech Polak brzydzi się pedofilią, w ogóle łamaniem celibatu, ale na swoim ingresie ściskał się z Juliuszem Paetzem, który molestował w przeszłości kleryków. Swoim gejom kościół szybko wybacza, udaje również, że pedofilów w swoich szeregach albo nie ma, albo nie dostrzega. Wygodna taktyka w Polsce rządzonej przez uległych wobec kościoła polityków.

Sąd zdecydował, że kard. Nycz i bp Gołębiewski, kierujący pozwaną diecezją, gdy podlegał im Zbigniew R., zostaną przesłuchani w drodze wideokonferencji. Polska, demokratyczne państwo prawa… Widać panowie mają ważne sprawy na mieście, skoro nie mają czasu stawić się na   rozprawę przeciwko byłemu księdzu oskarżonemu o pedofilię! Zero tolerancji dla pedofilów w sutannach? Sugerowałbym, że pełna tolerancja dla dalszego tuszowania pedofilów, ich seksualnych zbrodni i haniebnych postaw. Kiedy świeccy pokrzywdzeni dochodzą odszkodowań z kościoła, ten odsyła ich na drzewo i przeciąga sprawę aż do przedawnienia. Kiedy kościół żąda zadośćuczynień, rekompensat i zwrotów okazuje się, że te roszczenia nie przedawniają się nigdy a koszta ponosi państwo polskie.

Obawiam się, że wykorzystywany przez księdza pedofila nic przed sądem nie ugra: zawsze może trafić się sędzia powołujący się na klauzulę sumienia, który odmówi wyroku skazującego dla klechy i nigdy nie zasądzi odszkodowania, które na rzecz poszkodowanego miałaby wypłacić kuria.

Poza tym...


Jeśli masz czas i ochotę, kliknij i wypromuj. Dzięki!:) 

 

1 komentarz:

  1. "Są jeszcze sędziowie w Berlinie"-ale nie w Polsce!A dlaczego to pan Nycz nie może ruszyć tyłka do sądu?Przecież jesteśmy równi wobec prawa,jak pisze w Konstytucji.Tylko kto się przejmuje Konstytucją,od prezydenta poczynając?A biskupie bla-bla można w różne miejsca włożyć...Papieskie takoż.Pozdrawiam.brok.

    OdpowiedzUsuń