środa, 18 czerwca 2014

Idzie nowe!

Wyskok na Mazury, Ełk i okolice witają mnie egipskimi ciemnościami i dosyć mocnym, rześkim wiaterkiem. O północy w Forcie Lyck próżno szukać komunikacji, w zamian ełccy, chodzący na pasku kleru włodarze oferują podświetlone kościoły. Szybka podróż ełcką taksówka zaspokaja mój głód informacji, nie wiedzieć czemu miejscowi kierowcy chętnie wdają się w rozmowy na temat tutejszych samorządowców, inwestycji i obyczajów.

Idzie nowe, oznajmił pan kierowca wskazując na ełcką inwestycję- obwodnicę i wiadukt. Uśmiechnął się tylko na moje słowa, że gdyby Gierek dysponował unijnymi dotacjami to… - To po dziś dzień trwałby PRL a my wyprzedzilibyśmy Chiny, wszedł mi w słowo taksówkarza. Może. Dziś nikt już tego nie zweryfikuje, nie udowodni i nie wyśmieje.

Idzie nowe! Ełk doczekał się nowego patrona! Z inicjatywy miejscowego biskupa 4 tysiące miejscowych (miasto liczy ok. 60 tys. mieszkańców) poparło pomysł, by patronem Ełku został święty Jan Paweł II. Patronem i orędownikiem u Boga dla miasta Ełku. Radni pomysł klepnęli, wbrew woli innowierców, ateistów i miejscowych działaczy TR dowodzonych przez posła Tomasza Makowskiego. Prezydent miasta, Tomasz Andrukiewicz, podobno liczy na to, że inwestorzy zaczną walić do Ełku drzwiami i oknami. Na obecną chwilę widziano jedynie psa z kulawą nogą.

Idzie nowe! Małgorzata Omilanowska została powołana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego na stanowisko ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Zastąpiła Bogdana Zdrojewskiego, wiernego sługę katolickiego kościoła, sponsora św. Opatrzności Bożej, przyjaciela biskupów i biznesmenów w sutannach. Pani minister będzie realizowała politykę swego poprzednika. Skąd moja pewność? Omilanowska jest historykiem sztuki, specjalizuje się w problemach architektury XIX i XX wieku, teorii sztuki i opieki nad zabytkami. A kto jest posiadaczem ogromnej ilości kościołów, pardon, zabytków? Publikacje nowej pani minister nie pozostawiają niedomówień jaka Polska jest Polską jej marzeń: „Polska. Pałace i dwory", „Polska. Świątynie, klasztory i domy modlitw" mówią same za siebie.

Idzie nowe! Ks. dr Piotr Burgoński został mianowany przez Kazimierza Nycza nowym kapelanem w kaplicy gmachu Sejmu oraz duszpasterzem parlamentarzystów w Archidiecezji Warszawskiej. Pan doktor udziela się w jednej z katolickich uczelni, szczyci się m.in. tym, że w 2010 roku przeprowadził wywiad z matką ks. Jerzego Popiełuszki. W tym samym roku, w listopadzie, w podziemiach kościoła seminaryjnego na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbyła się debata pod hasłem: "Polak - to brzmi dumnie, czyli co znaczy być patriotą dziś". W debacie udział wzięli: Marek Jurek, Tomasz Terlikowski, których przedstawiać nie trzeba oraz Lidia i Andrzej Pilich - liderzy stowarzyszenia Komorowianie plus Piotr Burgoński właśnie, lansujący wówczas swoją książkę o patriotyzmie w UE. Mam mocne podejrzenie, że pan doktor będzie powtarzał bzdury swego poprzednika, Pawła Powierzy, jakoby nie byłoby dzisiaj demokracji w Polsce, gdyby nie postawa ks. Popiełuszki i wielu innych kapłanów, którzy z krzyżem w ręku uczyli zło dobrem zwyciężać. Co czynił ks. Popiełuszko w pewnym mieszkaniu na ul. Chłodnej w Warszawie, zło czy dobro, panowie kapelani nie stanowiska nie zajęli. W każdym razie nowy strażnik krzyża w Sejmie będzie dbał o morale katolickich posłów, którzy nie potrafią minuty obejść się bez krzyża.

Idzie nowe! Leszek Balcerowicz oznajmił w „Sygnałach dnia”, że Belka musi odejść! Balcerowicz musi odejść, grzmiał przed laty Andrzej Lepper.

Idzie nowe! Małgorzata Marenin odeszła z Twojego Ruchu. Chciałoby się rzec- w końcu! Janusz Palikot odchodzi od ideałów, które miały, szczególnie w naszym regionie, wielu zwolenników i robi to koniunkturalnie, tylko po to, by zdobyć nowych wyborców. Nie mogę funkcjonować w partii, która krytykuje moje działania antyklerykalne i antyszowinistyczne, mimo iż Janusz Palikot deklarował, że będzie poruszał się w tym nurcie. Niestety Janusz Palikot nie posiada programu, któremu byłby w stanie być wierny – powiedziała. Niedługo z trzeciej siły w parlamencie zostanie Palikot, rzecznik i paru innych. Przynajmniej będzie miał kto sztandar wyprowadzić.

Idzie nowe! Za rok wybory parlamentarne…

 Jeśli masz czas i ochotę, kliknij i wypromuj. Dzięki!:)

1 komentarz:

 1. Widoczne, że z wiatrem Nowe idzie,
  w znakach na krajowym szyldzie.
  Warto zastanowić się , co się za tym kroi?,
  ano to, że kraj coraz mocniej krzyżem stoi.

  Ciekawa byłam, jakie są zdania o nowej pani minister, którą wczoraj Prezydent obsadził na stanowisku ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Nie miałam wątpliwości, że to miejsce będzie obsadzone kimś, kogo będzie cieszyć pójście w ślady poprzednika i kontynuacja jego chwalebnego "dzieła". Przecież tak dobrego miejsca, z którego można łatwo udzielać sponsoringu kk nie można było oddać komuś, kto jest szeroko otwarty w poglądach na świat. To stanowisko przynależy dożywotnio do pieszczochów eminencji i Opus Dei. Nawet nie zdziwiłam się, że w PO powtórzono wybieg czarnych eminencji. przeflancowując z miejsca na miejsce tego, nad kim wisiała z wagą Temida. Przesunięcie w europosły załatwiło sprawę, którą z tej racji umorzono.
  Jak widać nauka katolicka pod tym względem w PO nie poszła w las.

  OdpowiedzUsuń