środa, 5 kwietnia 2017

Flaszka Głodź w świetnej formie!

Kilka dni temu natknąłem się na wywiad z pierwszym szwejem minionych RP, Sławojem Leszkiem Głódziem. Takich jak on, malowanych generałów, nazywam Misiewiczami w sutannach. Ktoś taki nigdy nie powinien nosić pagonów kaprala, ale w Polsce nie takie cuda się zdarzały i dochodziło do sytuacji, że było kto otrzymywał szlify oficerskie.

Flaszka Głodź mimo wypitych hektolitrów gorzały na koszt wojska- kiedy był szefem Ordynariatu Polowego- i kleru- kiedy rozstał się z mundurem- i przebytych operacji trzyma się dobrze, w każdym razie podczas wywiadu sypał dowcipami jak z rękawa. Nabrałem podejrzeń czy nie jest to przypadkiem żart prima-aprilisowy, ale nie! Może generał dla kurażu strzelił symboliczne 0,7? Niezbadane są wyroki... Rozbawił mnie Flaszka jak mało kto!

-Polski Kościół kryje w sobie olbrzymią duchową energię!

 Kościół- czyli kto? Garstka biskupów zadowolonych z siebie, na których państwo polskie łoży miliardy czy wierni, którzy mają do powiedzenia tyle, co pies w Chinach? Tak, ta energię w biskupach widać: kiedy wyciągają łapki po coraz to nowe ziemie, nieruchomości i pieniądze oraz przywileje od obecnego rządu.

 - Kościół nigdy nie utożsamia się z żadną partią, „ani lewą, ani prawą nogą”

To dopiero niespodzianka! Zatem kim są ludzie występujący w mediach u Rydzyka, nie należą do PiS? Kim są osobnicy czytający w kościołach brednie z kartki, funkcjonariusze jakiej partii wpychają się do szkół by wlewać do głów dziatwy bzdury podczas rekolekcji? Wreszcie- kim są księża agitując podczas ostatnich kampanii wyborczych za PiS i jego politykami? Może to faryzeusze?

 -Ani księża, ani biskupi nie są urzędnikami czy kościelnymi funkcjonariuszami

Kolejny dowcip. Zakaz wypowiadania się w mediach nałożony na księży Bonieckiego czy Lemańskiego nie miałby racji bytu, gdyby byli oni normalnymi obywatelami polskimi a nie funkcjonariuszami Kościoła katolickiego. Kim jest polski hierarcha posiadający paszport Watykanu- obywatelem polskim?

- Kościół odgrywał zawsze wielką rolę w sferze przywracania pamięci 

No w rzeczy samej! Podczas seansu na stosach. Bywało gorąco… „Pamięć i troska: tak nazywała się pewna śmieszna komisja sutannowych badająca przed laty przypadki współpracy kleru katolickiego z SB. Tak gorliwie i sumiennie badała, że niczego nie ujawniła, a Grey, Cappino, Hejnał, Zefir, I tysiące im podobnych nic nie znaczyły.

-Mamy m. in. ogromny potencjał naukowy, zakotwiczony w naszych uczelniach i wydziałach TEOLOGICZNYCH 

Za moich czasów edukacja, nauka wyglądały zupełnie inaczej. Dziś dowiaduję się, że teologia jest nauką!!! Co prawda jakiś poseł Z AWS bredził kiedyś, że nie matematyka lecz teologia jest królową nauk, ale znalazł godnych swej głupoty naśladowców.

 -Poziom agresji w społeczeństwie wzbudza także przesadna wolność artystyczna 

Cenzuro wróć! Wolność artystyczna pobudza do refleksji, zmusza do myślenia i pokazuje swoją interpretację pewnych osób, sytuacji i wydarzeń, ale skąd artysta Głodź może o tym wiedzieć? Pewien pajac na drabinie 10 każdego miesiąca wzbudza w Głódziu miłość, współczucie czy uśmiech politowania?

I na zakończenie perełka, aż okulary przetarłem bo sądziłem, że źle widzę!

 -Wrogość do Kościoła w Polsce jest aż nazbyt odczuwalna 

Czy żyje w innym kraju? Od lat w szkołach panoszy się kler robiąc dziatwie szkolnej wodę z mózgu na lekcjach religii, media mają nałożony kaganiec i boją się krytykować nawet skrawka sutanny, nie zdarzają się przypadki użycia siły wobec katolików i księży. Skąd więc ta wrogość i z której strony płynie? Widzę za to wrogość ludzi wypowiadających się w imieniu Kościoła skierowaną do wszystkiego i wszystkich co nie z PiS, nie z Kościołem a posiadających własne zdanie.

 Moje wnioski: albo facet zaczął znowu pić, albo zatrudnił Misia i ten podaje mu specyfiki z apteki...

 Przeczytaj, kliknij i wypromuj. Dzięki!:)

 

1 komentarz:

  1. Nie wiem czy nadal hoduje daniele. Hodował dzięki "jeleniom": Daniele - http://tiny.pl/hsxwh

    OdpowiedzUsuń