niedziela, 8 stycznia 2017

Kijowski rozKODowany?

Czytał ktoś statut KOD? Ano właśnie! W paragrafie 70 pkt. 4 można przeczytać, że zabrania się zakupu towarów lub usług od podmiotów, w których uczestniczą członkowie Stowarzyszenia, członkowie jej organów lub pracownicy oraz ich osób bliskich, na zasadach innych niż w stosunku do osób trzecich lub po cenach wyższych niż rynkowe. Pytanie ode mnie, obserwatora spoza KOD-u: gdyby te nieszczęsne 90 tys. BRUTTO trafiło nie do Kijowskiego, lecz do firmy pijarowskiej R4S za którą stoją Adam Hofman i Mariusz Sokołowski- byłoby w porządku? Gdyby przekazano je któremuś z biskupów lub wpłacono na Caritas- czy oberwałoby się Mateuszowi Kijowskiemu i innym z KOD?

Nie wiem, dlaczego utarło się przekonanie, że kto nie z PiS ten jest w KOD i vice versa, że kto nie z KOD ten na pewno jest za PiS. Jest to wierutna bzdura która wiele wyjaśnia, przede wszystkim dlaczego PiS cieszy się wysokim poparciem a opozycja, czyli PO i Nowoczesna nie potrafi rozwiązać konfliktu w Sejmie. O PSL nie wspominam nawet, bo chylący się ku upadkowi ministranci nie mają zupełnie nic do zaoferowania poza kierowaniem wzroku w stronę sutanny.

Mateusz Kijowski znalazł się miedzy młotem a kowadłem: ruch społeczny, ale praca dla niego za pieniądze nie jest dobrze widziana przez… media prorządowe i przez polityków PiS! Z moich obserwacji wynika, że znaczna część członków KOD jest w stanie wybaczyć niezręczność- jak to ujął Kijowski- swego lidera. Obserwuję ciekawe zjawisko: jedni są gotowi pójść za Kijowskim w ogień, inni nie bardzo wiedzą, co o tej sprawie sądzić a niewielka mniejszość uważa, że Kijowski musi odejść. Nastroje poza KOD są inne, tam Kijowskiego niemal wszyscy najchętniej utopiliby w łyżce wody. Najprawdopodobniej dlatego, że po latach niemocy Polaków znalazł się ktoś, kto podobnie jak kiedyś Dominik Taras potrafił wyprowadzić ludzi na ulice przeciwko PiS.

Zadziwia mnie bezczelna postawa polityków i PiSmaków: nigdy im nie przeszkadzali Misiewicze opłacani z pieniędzy podatników, nie zajmowali się senatorem Biereckim i jego SKOK-ami, nie przeszkadza im, że idą miliony na ochronę naczelnika na taborecie, nie przeszkadza, że rząd wójt Szydło wypłacił swoim ludziom nagrody w wysokości prawie 90 milionów złotych, nie przeszkadza im, że minister skarbu po cichu niemal dwukrotnie podniósł pensję szefowi TVP PiS Jackowi Kurskiemu, a przeszkadza im, że twórca KOD wystawił faktury za usługi. Chyba bardzo żałują, że nie ukradł tych pieniędzy? Nasłali by na KOD pana Zbyszka z domu Ziobro? Nagle wszyscy z obozu Kaczyńskiego są kryształowi i uczciwi, dobre sobie! „Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, to byśmy nigdy niczego nie mieli” – oznajmił przed laty Jarosław Kaczyński. I dziś jego klakierzy mówią coś o uczciwości i moralności?

Przyznam, że jestem rozczarowany opozycją. Czegoś innego spodziewałem się po Nowoczesnej, po jej liderze. Tymczasem prym- chwałą im za to!- wiodą w niej panie, przede wszystkim pani Kamila Gasiuk- Pihowicz. Ryszard Petru nie strzelił sobie samobója wybierając się w podróż z koleżanką klubową, aczkolwiek ucierpiał jego związek małżeński i życie prywatne. Ewa Minge całkiem słusznie stwierdziła, że lepiej jest nie mieć konta w banku- ale mieć kota- niż gustować w innych paniach zaniedbując zonę. Na głowę projektantki wylano kubeł pomyj, „nowocześni” wyborcy orzekli, że doskwiera jej najpewniej brak osikanej deski klozetowej, a pan Petru dobrze zrobił. Mi nigdy do głowy nie przyszłoby zostawić kobietę w domu i fruwać po świecie ze znajomą z pracy! Widać za staroświecki jestem i uczciwy, a polityka nie dla takich.

Janusz Palikot potrzebował 4 lat by unicestwić Ruch Palikota. Mateusz Kijowski do rozwalenia KOD-u potrzebował raptem roku. Czy KOD przetrwa? Czy przetrwa bez Kijowskiego? Czy Kijowskie przetrwa bez KOD-u? Oby nikt tam nie dał sobie narzucić technicznego lidera z nadania PiS…

 Przeczytaj, kliknij i wypromuj. Dzięki!:) 

 

2 komentarze:

  1. Natrafiłam na tekst, gdzie udowodniono, że suma około 90 tys.(91?) która "lata w fakturach"robi wrażenie większe brutto, niż netto:) Bo po odliczeniu podatku(23%),to już74tys.Koszty działalności,ZUS,opłaty itd..około60% oceniono.To już zostaje 30tys.Brutto.Podatek dochodowy od tej sumy(19%)To zysk netto, około 25 tys. Podzielić na 6 (tyle faktur))i "do kieszeni", niewiele.Wiem, liczy się fakt wyparcia przyjmowania jakichkolwiek pieniędzy.Należnych zresztą p.K jak psu micha. Tylu "przyjaciół"nikt go nie oświecił? Wypada więc zapłacić za głupotę głową, niestety.Z drugiej strony, gdyby każdy płacił, to na świecznikach dzisiaj nie byłoby osób, które szkodzą najbardziej Polsce.KOD jednak, jako ruch społeczny powinien istnieć. Opozycja jaka jest,każdy widzi.Wkurza mnie na maksa.A minimum 3 kadencje, zapowiedział p. Morawiecki.Będzie co zbierać po tym czasie? Lepiej nie sprawdzać tego...Pozdrawiam. ps.wyliczenia osoby, która prowadzi działalność gospodarczą. Ja się na tym nie znam.:)

    OdpowiedzUsuń
  2. To jeszcze precyzując: faktury nie były wystawiane na Stowarzyszenie (ze statutem, zarejestrowane itd.), a na ruch społeczny organizujący zbiórkę. Podobno, gdy pojawiła się pierwsza faktura już na Stowarzyszenie KOD - została zablokowana przez Zarząd.
    Też dorzucałam się do puszek i nie miałabym nic przeciwko temu, żeby pewne wydatki były z tego opłacane, ale pod warunkiem, że byłoby to wiadome i transparentne. Teraz wyszło tak jak wyszło i wygląda kiepsko. Mimo wszystko jednak nie grzebałabym już KOD-u - MK jest jego symbolem, ale nie on sam jest KODem.

    OdpowiedzUsuń