środa, 16 września 2015

Światowe Dni Młodzieży powinni sfinansować katoliccy biskupi!

Nie tak dawno Stanisław Dziwisz z wielką pompą odsłonił zegar umieszczony nielegalnie (nie zapytano o zgodą konserwatora zabytków) nad wejściem do bazyliki mariackiej w Krakowie. Zegar odlicza czas do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży, organizację których narzucił Polsce papież Franciszek. Kardynał powinien jak najszybciej wywiesić kolejny zegar, tym razem pokazujący ile jeszcze brakuje pieniędzy na sfinansowanie religijnej fanaberii, wpędzającej Polskę w niepotrzebne koszty.

Na przyszłoroczną papieską imprezę w Krakowie brakuje aż 171 mln. złotych! Krakowska młodzież, oczywiście katolicka z odchyłem radiomaryjnym asekurowana przez zakonnice, zatańczyła na krakowskim rynku poloneza. No cóż… gdyby to była mieszanka jakiejś lambady i macareny wykonana przez dziewczęta w stroju topless, to zainteresowanie byłoby ogromne, a tak…

Prezydent Krakowa łupionego bezkarnie przez lata przez złodziejską Komisję Majątkową zwrócił się o pomoc finansową do Ministerstwa Finansów. Dlaczego nie do krakowskiej kurii, u licha? Minister odesłał Jacka Majchrowskiego do wojewody małopolskiego, jednak Jerzy Miller dał do zrozumienia, że w kasie funduszy brak. Ciekaw jestem, czy pan Majchrowski przedstawił wykaz ziem i nieruchomości zabranym przez Komisję Majątkową Krakowowi i wyliczył straty kierowanego przez siebie miasta? Mam mocne podejrzenie, że wystarczyłoby to na pokrycie z nawiązką kosztów organizacji religijnej szopki. Wystarczy udać się z wyliczeniami do Stanisława Dziwisza i wyjaśnić, że bogata archidiecezja krakowska jest w stanie sama zorganizować ŚDM, że jest w stanie sama pokryć koszty imprezy. Tylko do tego potrzebny byłby polityk pokroju prezydenta Poznania lub słupska, ale nie Krakowa!

Kiedy chodzi o pedofilię wśród kleru, nieślubne dzieci panów w sukienkach, ich kochanki i kochanków, niemoralne prowadzenie się- to wtedy jest to wewnętrzna sprawa kościoła. Kiedy trzeba sfinansować kościelną imprezę- „nagle” jest to sprawa już ogólnopolska. Taki to zbieg okoliczności...

Napisałem do prezydenta Jacka Majchrowskiego chcąc dowiedzieć się, ile do tej pory wyłożono pieniędzy z budżetu Krakowa na ŚDM a ile dorzuciła kierowana przez Stanisława Dziwisza archidiecezja. Nie otrzymałem jak dotąd odpowiedzi, widocznie urzędnicy pana prezydenta skrupulatnie liczą te grube miliony od kardynała, "niepokornych" PiSmaków i klerykalnych polityków.

 Ciekaw jestem reakcji władz polskich, gdyby jakiś imam z Państwa Islamskiego wskazał nasz kraj jako miejsce organizacji islamskiego święta…

 Jeśli masz czas i ochotę, kliknij i wypromuj. Dzięki!:)

 

4 komentarze:

 1. Nie masz chyba wątpliwości, że po jesiennych wyborach fundusze się znajdą. Nie w kasie lokalnej, to w ogólnopaństwowej. Na co nam ta obwodnica? Albo jakieś głupie boisko? Tu chodzi o sprawę najważniejszą, bo boską!
  A kamery pokażą tłumy wiwatujących.

  OdpowiedzUsuń
 2. Za komuny też były takie zloty młodzieży komunistycznej. I tak się zastanawiam, bo w latach 50 partia komunistyczna zezwoliła na aborcje przez 3 miesiące, bo byli przerażeni że tyle czarnuchów się w polsce rodzi. Ciekawe czy kler także rasistowski i prawica, która teraz wyzywa uchodzców od bydła, też tak zrobi, bo przecież to identyczne mentalności.?

  OdpowiedzUsuń
 3. Sądząc po ostatnich zlotach (Madryt, Rio) czeka nas inwazja większa niż wędrówka ludów ad. 2015 r. Groźniejsza niż migracje i pielgrzymki razem wzięte.
  Nie boleję nad kasą wydartą nam na te ruchy frykcyjne w kręgu szamańskich obrzędów. Szwanc parady młodzieży przed śliniącymi się eminencjami homo niepewnymi. Pal licho defloracje, dehumanizacje i inne degrengolady eklezjogenne.
  Ale...Co te hordy uczynią z naszego zabytkowego Grodu Kraka? Przecież to będzie konsumowało, wydalało i produkowało ,,kopce'' śmieci. Po przejściu tych tabunów trawa nie wyrośnie na Plantach przez lata.
  A tak blisko leży Pustynia Błędowska. Mogliby tam, jak Jezus, 40 dni bez bufetu i bidetu umartwiać się w staraniach o miejscówki w raju.
  Współczuję Krakowiankom i Krakowiakom.
  PrzeHera

  OdpowiedzUsuń
 4. Z uporem zwracam kolejny raz uwagę na kłamstwo sekty Krk wynikające z jej pychy i arogancji.
  To nie będą dni młodzieży światowej - nie będzie tam żydów, ateistów, animistów, buddystów, mahometan i innych heretyków czyli młodzieży przygniatającej większości świata, choć przecież Ziemian.
  Tak myślę, chyba, że zostali przez sprytnego piarowca Franka dla kamuflażu zaproszeni.
  Będą to więc tylko Światowe Dni Młodzieży KATOLICKIEJ!!

  Ale - jednak propagandziści kkorporacji nie wykorzystali całego możliwego potencjału reklamowego "dorobku" Krk.
  Przecież - jeśli Jezus jest Królem Wszechświata, to czemu nie będą to Wszechświatowe Dni ..., Kosmiczne Dni...
  Jesteście pewni, że na innych planetach nie ma katolików?
  Że co, że już by się z miłości wymordowali?!

  OdpowiedzUsuń