środa, 30 września 2015

Rolnik w sutannie szuka kasy

Ogólnopolskie dożynki zawłaszczone przez polityków katoprawicy i kościół katolicki miały huczną oprawę. Na Jasnej Górze rolnicy dziękowali niebiosom za plony i oddawali (wbrew Pismu Świętemu!) cześć „cudownemu obrazowi” z wizerunkiem pewnej niezamężnej dziewicy, matki Chrystusa. Najedli się, napili, trochę pomodlili po czym pojechali ubodzy rolnicy protestować w Warszawie żądając… odszkodowań za zniszczone plony! Jak trwoga to najlepiej wyciągać łapę po publiczne pieniądze, czemu by nie?

Zabawne, że ręce po publiczne pieniądze wyciągają najchętniej ci, którzy z obrzydzeniem odnoszą się do socjalizmu, równości a którzy oddaliby życie w obronie „świętego prawa własności” . Oczywiście swojej prywatnej. Wydający publicznie pieniądze w zasadzie dzień w dzień plota bzdury i kłamstwa jakoby wszystkim rządziła „niewidzialna ręka rynku” i że państwo ingerowało w cokolwiek jedynie za tej podłej i niedobrej komuny. Bajka dla ubogich, maluczkich, głupich czy wszystkim razem wziętych? Jak wygląda ten „wolny rynek” w rolnictwie pokazały afery z Agencją Rynku Rolnego w tle, z Komisją Majątkową, dopłatami unijnymi czy choćby z beneficjentami.

Na stronie beneficjenci można zapoznać się z wykazem beneficjentów wspólnej polityki rolnej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju. Jeśli kogoś trawi ciekawość, kto dostał i ile, nic trudnego. Jest to bardzo proste narzędzie: wystarczy wpisać kod pocztowy i dowiadujemy się ciekawych rzeczy!

Wpisuję od niechcenia kod pocztowy 19-300 ze swoich rodzinnych stron, a tam cuda godne katolickiego, rolniczego kraju! Beneficjentami są m.in. Diecezja Ełcka, Rzymskokatolicka Parafia pw. Błogosławionego Jana Pawła II, Parafia Rzymskokatolicka św. Antoniego Padewskiego, Rzymskokatolicka Parafia p.w. Chrystusa Sługi, Rzymskokatolicka Parafia NMP Królowej Apostołów, Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Bożej, Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Wojciecha, Rzymskokatolicka Parafia P.w. Ducha Świętego, Rzymskokatolicka Parafia św. Rafała Kalinowskiego, Parafia Rzymskokatolicka pw Matki Bożej Królowej Polski, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty, Parafia Rzymskokatolicka św.Tomasza Apostoła, Parafia Rzymskokatolicka Bł. Karoliny. I nie są to bynajmniej wszystkie katolickie podmioty, wśród obdarowanych znalazło się też Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Ełckiej!

Wpisujemy kod toruński, 87-100: rolniczą kasę otrzymał oczywiście toruński Caritas. Jan Bury, niezniszczalny baron PSL nad którym parasol ochronny trzyma wiele rąk bawił ostatnio w Błażowej. No to rzut oka na beneficjentów spod kody pocztowego 36-030: Parafia Rzymskokatolicka p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lecce, Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Marcina, Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Świętego Walentego w Futomie, Parafia Rzymskokatolicka P.W. NMP Królowej Polski w Piątkowej.

Rzut oka na rodzinne strony pana Mokrzyckiego, tego sutannowego speca od wojska, biznesów ze sztabką złota w tle: oczywiście pieniądze otrzymała Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Przemienienia Pańskiego. A czego dowiemy się po wpisaniu kodu 19-124 ,rodzinnych stron pana Głódzia, który postawił tam sobie prywatną hacjendę? No jak to! Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wawrzyńca, Parafia Rzymskokatolicka PW Świętego Jana Chrzciciela w Brzozowej, Parafia Rzymskokatolicka Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jaświłach. Oczywiście na liście obdarowanych znalazł się niejaki Leszek Głódź, ale… stawiam na dziwny zbieg okoliczności i zbieżność nazwisk.

Kod pocztowy gdańskiej kurii również wiele wyjaśnia: jedynym beneficjentem spod kodu 80-330 jest Gdańskie Seminarium Duchowne.

I tak oto wygląda rolnictwo made in Katoland. Rolnicy protestują w Warszawie, dziękują na Jasnej Górze a pieniądze kasuje zarobiony po pachy na roli kler katolicki. Gdyby policzyć wszystkie te nienależne dotacje i subwencje przekazywane z samego tylko Ministerstwa Rolnictwa na rzecz kościoła katolickiego…

Jeśli masz czas i ochotę, kliknij i wypromuj. Dzięki!:)

 

1 komentarz:

  1. Rany jak kradną na bezczela, a później zdziwieni że na nic w polsce nie ma. Jak tak rolników skubią to przecież nie jedyna okradana grupa, tak jest ze wszystkim. Ale na czym polega totalitaryzm wizualnie, a na tym że budynki ogromne, wypasione, buduje się na chwałe ideologii, a pod budynkami głodny, brudny lud, upodlony. Już tak to wygląda w polsce, na nic nie ma pieniędzy tylko coraz więcej i więcej kościołów i ich ideologiczne wyposażenie się sponsoruje na każde skinienie. Ci co uciekli na emigracje no cóż mieli racje. Biskupi zastąpili partię i mamy czarny komunizm.

    OdpowiedzUsuń