środa, 20 maja 2015

Klerykalna republika bananowa z prezydentem Dudą na czele

Krzysztof Szczerski na długo przed kampanią wyborczą zachwalał Andrzeja Dudę jako znakomitego kandydata na prezydenta. Jest świetnym kandydatem, jest esencją partii, skupia wszystkie jej zalety, niemal piał z ekstazy poseł PiS. W PiS liczy się zakon PC oraz smoleńska sekta dowodzona przez Macierewicza, zatem nawet dla średnio rozgarniętego przybysza zza granicy bez kłopotu można streścić w 2-3 zdaniach kim jest Andrzej Duda, PiS i Jarosław Kaczyński.

Poseł Szczerski zadziwił mnie: nie należy do parlamentarnego zespołu ds. zwalczania ateizacji Polski! Toż to skandal!  Towarzystwo wzajemnej, pisowskiej, radiomaryjnej adoracji nie zabiega o pozyskanie tak „zasłużonej” dla Polski, a przede wszystkim dla Kaczyńskiego i Rydzyka, osobistości? Szczerski przed laty stwierdził, że chce państwa wyznaniowego, konkretnie republiki wyznaniowej. Śmieszne to czy straszne? Z jednej strony śmieszne, bo Szczerski w swoim klerykalnym manifeście usiłuje nieudolnie narzucać tezę, że jedynie państwo kierujące się cnotami chrześcijańskimi(?) ma sens, że demokracja będzie albo religijna, albo nie będzie jej w ogóle. Robi się bardziej śmiesznie, kiedy przyjrzeć się, w jakich zespołów parlamentarnych należy poseł. A należy m.in. do… zespołu obrony demokratycznego państwa prawa i zespołu ds. wolności słowa! Jak można bronić czegoś, czego istnienie się podważa lub twierdzi, że tego nie ma? O parlamentarnym zespole ds. katolickiej nauki społecznej również wspomnę, przede wszystkim z tego powodu, że kosztuje ona nas, Polaków, krocie, a jak do tych „nauk” stosują się katoliccy posłowie- wystarczy prześledzić życie osobiste panów Kurskiego, Kaczyńskiego, Szeligi, obu Kamińskich Kamińskiego czy egerii Marty Kaczyńskiej. Niestety, straszno się robi na myśl, że katotalib Szczerski jest wymieniany w gronie kandydatów na prezydenckiego ministra w przypadku wygranej Andrzeja Dudy w wyborach. Duda usiłuje małpować Lecha Kaczyńskiego, a w czyje buty chce wejść Szczerski?

Szczerski i jemu podobni marzą, by narzucić Polsce nie tylko biskupów w Senacie, uczynić z TV Trwam telewizję publiczną, napisać klerykalną, czyniącą z Polski niewolników hierarchii katolickiej Konstytucję, oraz wprowadzić dyktat ewangelii. Panu Szczerskiemu proponuję zatem, by sobie te ewangelie przeczytał i odpowiedział, co tam znalazł na temat pozycji kleru w państwie i ich miejsca w polityce? Co mówił o kościele katolickim Chrystus? O takim drobiazgu jak wolna wola radiomaryjny poseł zdaje się nie pamiętać, ale w PiS i w ich marzeniach o klerykalnej republice bananowej nie ma miejsca na takie zbędne relikty przeszłości, jak wolna wola i prawa człowieka!

Przed kilkoma laty pisałem o Konstytucji specjalnie wymyślonej na potrzeby PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Przypominam dziś jej fragment:

W imię Boga wszechmogącego! W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny, która nie odzyskała niepodległości w 1989 roku, my, Naród Polski –to jest obywatele Rzeczypospolitej wierzący w Boga, oznajmiamy, co następuje:

-Godło, hymn, flaga, krzyż katolicki są symbolami Rzeczypospolitej Polskiej
-Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym, które utrzymują obywatele Polscy, a zyski z niej czerpie Kościół katolicki
-Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu, którego reprezentantem jest premier rządu i koalicjant z episkopatu
-Organy władzy publicznej działają na podstawie prawa kanonicznego
-Konkordat jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej
-Władzę ustawodawczą sprawują Sejm i Senat zgodnie z poleceniami episkopatu, władzę wykonawczą Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i Rada Ministrów, a władzę sądowniczą sądy biskupie i trybunały kościelne
-Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność tworzenia i działania partii politycznych pod warunkiem, że założyciele są praktykującymi katolikami
- Finansowanie Kościoła katolickiego w Polsce jest przymusowe
- Wskazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu i faszyzmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową, narodowościową, religijną i seksualną
-Rzeczpospolita Polska zapewnia monopol dla katolickiej prasy i katolickich środków społecznego przekazu
- Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny po ślubie konkordatowym
-Wielodzietna rodzina, wielokrotne macierzyństwo i rodzicielstwo państwa polskiego nie obchodzą
- Rzeczpospolita Polska specjalną opieką otacza weteranów Kościoła katolickiego
- Kościół katolicki jest jedynym legalnym związkiem wyznaniowym w Polsce

A dla wytrwałych tekst autorstwa Krzysztofa Szczerskiego. Uwaga: sceny drastyczne, głupie i idiotyczne!

Polska republika wyznaniowa

 Jeśli masz czas i ochotę, kliknij i wypromuj. Dzięki!:)

P.S. Z uwagi na chwilowe problemy zdrowotne(kuracja w związku z gęsią stopką i związanymi z tym uciążliwościami)   następny wpis na blogu zamieszczę w przyszłym tygodniu. 

 

1 komentarz:

  1. Łomatkobosko!Jak widać,wchodzimy w najwyższe rejestry absurdu!Chociaż można mieć pewność,że znajdzie się ,wcześniej czy póżniej,kolejny nawiedzony.
    I jak tu się dziwić,że krakowska Alma Mater pałęta się w czwartej setce światowego rankingu uniwersytetów?Z takimi "uczonymi"?!
    Pozdrawiam.BROK.

    OdpowiedzUsuń