poniedziałek, 23 listopada 2015

Powstaje Komitet Obrony Demokracji

Polacy w odpowiedzi na poczynania posła Jarosława Kaczyńskiego, jego marionetek Beaty Szydło (nazywanej wójtem Polski) i Andrzeja Dudy (Duduś, Maliniak) skrzyknęli się i założyli (na razie na portalu społecznościowym) Komitet Obrony Demokracji. Założyciele grupy mogą się cieszyć: liczba sympatyków szybko rośnie. Tyle że wszystko co może być dobre- już wywołuje zawiść wiernych sług i funkcjonariuszy opłacanych przez PiS i senatora Biereckiego. Mają za złe, że inicjatywa nie powstała pod egidą „wybitnych” specjalistów z ministerstwa pana Glińskiego, bez pokropku i obecności specjalistów w sukienkach pokroju Oko czy Małkowskiego?

Istnieje taki śmieszny portal (niezależna.pl) i to na nim opublikowano jazgotliwy artykuł na temat KOD. Dawno temu Stefan Bratkowski udowodnił, że „niezależny i niepokorny” portal jest finansowany z pieniędzy PiS, zatem czy dziwi kogoś, że skoro pan z Żoliborza każe, to sługa musi i „dziennikarze” publikują pod jego dyktando? No cóż, niezależności nie da się kupić, przekupić bajaniem o niej można jakieś tam grono czytelników którzy zawsze będą potrzebowali kogoś, kto będzie ich prowadził za rękę. Wróćmy jednak do „niezależnego” artykułu „niezależnego” dziennikarza: tak się on (ona?) przejęła, że nie podpisał się pod swoim(?) tekstem! Zapomniał, wstydził się firmować ten stek bredni swoim nazwiskiem? To całkiem możliwe… A może to „dzieło” jest efektem pracy całej redakcji? Napisany w niedzielę, opublikowany o godzinie 11, zatem po przyjściu z kościółka w którym popis dał radiomaryjny proboszcz. Cholera wie, może to jakiś sukienkowy napisał? Tam na katoprawicy wszystko jest możliwe! „Niezależny” usiłuje najpierw obśmiać niepokojącą go inicjatywę, później nakłamać że KOD stał się pośmiewiskiem internautów, ale poza głosami paru fanatyków spod znaku katoprawicy nie dysponuje niczym, żadnymi opiniami krytycznymi. Jedna z tych „ekspertów” biadoli, że zostało zbanowane zanim zaczęło śledzić grupę. Certyfikat od Mariusza K. otrzymała? A j\tak wygląda demokracja na tym portalu „niezależnym” :

Mój kpiący- drwiący acz zawierający prawdę wpis do dziś nie został opublikowany i wiem, że opublikowany nie będzie. Za bardzo widać zabolał "strażnika" kaczyzmu. Krytyka jest tam niemile widziana, za to chętnie publikuje są wazeliniarskie komentarze, choćby nie wiem jak były idiotyczne.

Jak widać demokracja ma tam jedno oblicze: nasz prezydent, nasz wójt, zero krytyki, żadnych pytań, żadnych wątpliwości. Chciałbym przypomnieć funkcjonariuszom PiS opłacanym z pieniędzy pochodzących z przekrętów w SKOK-ach, że na waszą katooszołomską partie zagłosowało raptem niecałe 6 milionów wyborców. Sympatyków ma ona mniej niż przeciwników, tych pierwszych będzie ubywać, co do tego nie mam wątpliwości. W imieniu wyborców PiS możecie się wypowiadać, pisać i głosić swe pierdoły, ale w imieniu pozostałych Polaków to już się nie wypowiadajcie, bo nikt was do tego nie upoważnił. Zasłaniajcie się do woli opiniami swoich "ekspertów", których można policzyć na palcach lewej ręki.

Kto hejtuje w sieci KOD? Bogdan Miś podzielił się swoimi spostrzeżeniami. Są to trzy gatunki: prostacy z nizin społecznych (co widać po sposobie wyrażania się), wściekli antysemici oraz fundamentaliści katoliccy; te trzy kategorie nie są zresztą tak bardzo rozdzielne. Proponuję nie wdawać się w dyskusję, bo z fanatykami nie sposób dzielić się opiniami, olać kaczystów i pozwolić by zatruli się własnym jadem.

Piszący te słowa został zaproszony do KOD przez Mateusza Kijowskiego publikującego m.in. w Studio Opinii. Dziękując za zaproszenie oznajmiłem, żeby grono nie spodziewało się po mnie tęsknoty za poprzednim rządem, premierami Kopacz i Tuskiem i za poprzednim prezydentem. Będę przyglądał się grupie, brał udział w dyskusjach i patrzył, co z tego wyrasta.

Najpierw cię ignorują. Potem śmieją się z ciebie. Później z tobą walczą. Później wygrywasz. KOD przechodzi drugą fazę, trzecia za pasem, a czwarta- może za 4 lata, a może i szybciej.

Jeśli masz czas i ochotę, kliknij i wypromuj. Dzięki!:)

 

1 komentarz:

  1. No i masz "przygotowanie "do walki Czyli faza 3 cia Szybko to idzie
    http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dziennik-gazeta-prawna-czy-powstanie-sluzba-sluchania/8l3vx5
    Do młodych głosujących na PiS, pamiętacie ACTA? No to szykujcie się na to samo, na naszym podwórku. Sejm w godzinę ustawę przegłosuje, następnego dnia senat przyjmie, a prezydent podpisze. I co im zrobicie? A potem jeszcze konstytucje się zmieni, w której napiszą, że śledzenie ludzi w internecie jest możliwe dla szeroko pojętego "bezpieczeństwa" kraju

    OdpowiedzUsuń