poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Małgorzata Marenin przetarła szlak

Sąd Okręgowy w Przemyślu oddalił powództwo Małgorzaty Marenin skarżącej Józefa Michalika za jego słowa kłamliwie wskazujące winnych przyczyn pedofilii. Marenin słusznie stwierdziła, że brednie hierarchy obrażają ją i jej dziecko. Sąd nie dostrzegł w słowach katolickiego hierarchy niczego niestosownego. Marenin ma zwrócić Michalikowi 540 złotych tytułem kosztów sądowych, ale to honoru biskupowi i tak nie przywróci. Jeśli on kiedykolwiek honor posiadał...

Sędzia powołał się na art. 54 Konstytucji RP, który stanowi, że każdy ma zapewnioną wolność wyrażania poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Powoływał się również na art. 10 Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wartości, według którego każdy ma prawo do wolności wypowiedzi oraz na art. 23 i 24 Kodeksu Cywilnego o ochronie dóbr osobistych. Nie wiedzieć czemu zacytował również Konkordat (umowę międzynarodową między Watykanem a Polską) „Przestrzegając prawa do wolności religijnej, państwo zapewnia Kościołowi Katolickiemu, bez względu na obrządek, swobodne i publiczne pełnienie jego misji”. Zapomniał dodać, że na podstawie prawa kanonicznego, a ono nie jest prawem nadrzędnym! Do czasu wyroku sądziłem, że sędzia rozstrzygający sprawę podlega wyłącznie Konstytucji i ustawom i nie podlega żadnym naciskom, ale… myliłem się. Sędzia przyznał, że misją kościoła jest głoszenie przez jego hierarchów bredni. Zatem kłamstw i idiotyzmów również? Artykuł 17 Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka stanowi, że żadne z postanowień niniejszej konwencji nie może być interpretowane jako przyznanie jakiemukolwiek państwu, grupie lub osobie prawa do podjęcia działań lub dokonania aktu zmierzającego do zniweczenia praw i wolności wymienionych w niniejszej konwencji albo ich ograniczenia w większym stopniu, niż to przewiduje konwencja. Jak traktowani są przez polskie sądy katoliccy duchowni?

Sędzia orzekł, że Marenin nie udowodniła, że jej dobra osobiste zostały naruszone. Ba! Obrońca Michalika( sukienkowy był nieobecny w sądzie, miał ważniejsze sprawy na mieście) oznajmił, że nie może być mowy o jakiejkolwiek obrazie słowami biskupa. Dlaczego? Bo powódka nie brała udziału we mszy odprawianej przez biskupa, kierowała się wydruki z portali internetowych, wypowiedziami i opiniami różnych osób, przedrukami wypowiedzi innych księży. Czyli: pani powódka nie była obecna w trakcie tego przekazu, nie słyszała go w całości i nie wynika z tych dowodów, które przedstawiła sądowi więc niech spada na drzewo, radośnie przedstawiono linię obrony hierarchy. Obrony, na którą przystał sąd uzasadniając oddalenie powództwa słowami: nie może być dla oceny tejże wypowiedzi miarodajne jedynie odczucie indywidualne pani powódki, jej wrażliwość. Liczy się szerszy kontekst, jaki ona wywarła, a także to, czego dotyczyła.

Sędzia chyba nie jest świadom, jak mocny dał oręż do ręki antyklerykałom i wszystkim atakowanym idiotycznymi pomówieniami o „obrazę uczuć religijnych”, którym zamyka się wystawy będące nie na rękę katooszołomów, odmawia się wystawiania sztuk takich jak „Golgota Picnic”. Wystarczy mieć w reku treść orzeczenia sądowego Marenin vs. Michalik i powoływać się na niego! Sędzia powołuje się na konstytucyjną wolność do pozyskiwania informacji, po czym w wyroku daje do zrozumienia, że pozyskana przez skarżącą informacja została pozyskana w niewłaściwy sposób, tj. nie było jej na mszy. Jakież to wielkie pole do popisu! Wszystkie te katooszołomy, nawiedzone katoszołomstwo, katoprawica uczepiona pieniędzy Biereckiego, Ryszard Nowak i inni powinni z urzędu być odsyłani na drzewo w przypadku składania przez nich doniesienia do prokuratury o „obrazę uczuć religijnych”. Bo tak się składa, że składają donos na to, czego nie widzieli i czego nie słyszeli na żywo, lecz za pośrednictwem mediów. Prawo nie może być wybiórcze! Druga sprawa: sędzia oddalający powództwo Marenin uzasadnił, że nie może być dla oceny wypowiedzi Michalika miarodajne jedynie odczucie indywidualne pani powódki, jej wrażliwość. Liczy się szerszy kontekst, jaki ona wywarła, a także to, czego dotyczyła. Liczę zatem, że taki Nowak udowodni w prokuraturze, że „obraza uczuć religijnych” dokonana przez Nergala nie dotyczy wyłącznie jego indywidualnych odczuć, lecz 95% katolików, bo tylu podobno żyje ich w Polsce.

Wbrew pozorom Małgosia Marenin nie przegrała. Wijący się jak piskorz sędzia chyba nieświadomie wręczył nieklerykałom broń, która może okazać się nadzwyczaj skuteczna w starciu z nawiedzonymi katooszołomami.

Jeśli masz czas i ochotę, kliknij i wypromuj. Dzięki!:) 

13 komentarzy:

 1. Przegrała i nie tylko ona, mamy pokaz jak z mechanicznej pomarańczy, gdzie bandyci terroryzują społeczeństwo i są bezkarni, bo system za nimi stoi, za to do zwyczajnych ludzi używa się gestapowskich metod. Dokładnie trzecia rzesza, gdzie będą robi wszystko aby bronić pedofili i wypowiedzi rozgrzeszających z pedofili szkodliwych społecznie, a artyści czy ludzie będą ciągani po sądach i skazywani bo krzywo spojrzał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Acha;

   http://www.kuszej.pl/cudowne_obrazy/cudowne.htm

   Usuń
  2. I mnie również wydaje się, że przegrała. Kiedy teraz odbędzie się jakiś proces o obrazę uczuć religijnych, nagle okaże się, że obowiązuje inna interpretacja prawna. Niestety rządy religijne zawsze oznaczały podwójne standardy.

   Usuń
  3. Dlatego powtarzam że jak mamy trzęcią rzeszę, to brakuje już jedynie tramwajów, gdzie pierwszy wagon, klimatyzowany, darmowy, luksusowy dla katoli, a drugi, brudny, stary, zagrzybiały dla reszty polaków. Ksiądz konduktorem, i wycie....krzyżyki do kontroli... nie masz, to bydlęcy.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. http://www.geocities.ws/humanizm_w_polsce/wystawa.html

   A jakie mają być jak artysta siedział w więzieniu za manifestowanie co wyprawia kościół.

   Usuń
 3. Sobie porównaj jaką mamy równość wobec prawa;

  Od kilku lat polska kultura poddana jest ostrej cenzurze bezkarnie prowadzonej przez skrajne ugrupowania narodowo-katolickie. Awantury pod galeriami i w galeriach. Prokuratorskie przesłuchania artystów, kuratorów, dyrektorów galerii. Wobec niezależnych galerii stosuje się sankcje finansowe lub zamyka je. Niewygodni kuratorzy i dyrektorzy tracą pracę.

  Dla twórców konstytucji UE przydatna byłaby wiedza o tym , w jakich opałach znaleźli się polscy artyści ze względu na wymuszone przez Kościół zapisy prawne, które początkowo wydawały się nieszkodliwe. W polskim prawie chrześcijańskiej formule preambuły towarzyszy artykuł 196 Kodeksu Karnego.

  http://www.nieznalska.art.pl/bczonie.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Dostałem namiary:

  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/135133,tvp-obraza-katolikow.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. " Nakręcony przez Martina Scorsese film Ostanie kuszenie Chrystusa stał się obiektem wielkich kontrowersji jako atakujący religijne uczucia chrześcijan. Obrazoburczy obraz wywołał różnorakie reakcje, w tym zasadnicze potępienia za strony przedstawicieli wielu chrześcijańskich kościołów, którzy uznali go za przekroczenie dopuszczalnych granic ekspresji artystycznej. Nie skończyło się jednak na potępieniach.

   W 1988 roku obrzucono koktajlami Mołotowa paryskie kino Saint Michel, w którym akurat pokazywano wspomniany film. W zamachu rannych zostało trzynaście osób, cztery stanęły w płomieniach i doznały ciężkich poparzeń, jedna była w stanie ciężkim. Był to tylko jeden z kilku terrorystycznych zamachów związany z projekcjami filmu Scorsese, które przeprowadzili chrześcijańscy fundamentaliści. "

   Usuń
 5. https://koalicjaateistyczna.pl/archiwa/3019

  OdpowiedzUsuń
 6. Sądzę, że bardzo istotne są słowa autora notki. Z pewnością będą wykorzystane przy starciu z oszołomami. Jednak w orzeczeniu sądowym jest to jednak w/g mnie ogromna krzywda dla nas, nie tylko dla pani Małgorzaty Marenin. Jest grupa: Popieramy Małgorzatę Marenin. Czy ktoś był już na niej i złożył słowa otuchy?, wszak to ona w naszym imieniu stawiła czoła w nierównej walce z abp. Michalikiem i jego pomagierami. My myślą i emocją byliśmy z nią, w myśl powiedzenia: Jestem teraz Małgosią Marenin podczas przewodu sądowego. Więc dajmy wyraz swojej empatii dla niej, a także pomóżmy. Myślę też, że nie należy odpuścić. Jest możliwość odwołania się. Okażmy wsparcie dla niej i podziekujmy. Dla mnie Małgorzata Marenin - za jej postawę - jest Bohaterką!
  Mam nadzieję, że nie pogniewasz się, że przesłałam Twój post po grupach na FB. Uznałam, że informacje są bardzo ważne i istotne dla nas w przyszłej obronie przeciw atakom oszołomów z katolicką misyjną intencją. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę że to ważne co się stało z Marenin, bo rozejrzyj się co się dzieje. Księża non stop nie tylko obrażają wszystkie już grupy społeczne od dzieci i rodziców z invitro do weterynarzy ( animal studies), ale wręcz mamy non stop propagande nienawiści do polaków laną z mównic medialnych czy kościelnych. To już nie jest wolność słowa tylko bandytyzm pospoltus, czyli krzywdzenie innych obywateli. A z drugiej strony atakowe spektakle czy galerie bo burakom bez szkoły podstawowej się coś paranoicznie uroiło. Jak ostatnio atak na Kubusia Puchatka bo Puchatek nie ma majtek. Chorzy psychicznie ścigają zdrowych po sądach w imieniu przemocy religijnej, a takiego wszystko obraża oprócz dewocjonalów i mordy Rydzyka. Tym samym nam się odbiera wartosci a nawet skazuje jak Dodę, za wartość prawdy. A z drugiej strony wylewa kupę pomyj i nienawiść, która powoduje prześladowania i prowadzi do ludobójstwa. Gdyby tak zebrać wypowiedzi kleru to cała polska jest obrażona i cały ten kler powinien być skazany za pomówienia, fałsze i język nienawiści jako organizacja bandycka.

   Usuń
  2. "Jak ostatnio atak na Kubusia Puchatka bo Puchatek nie ma majtek."

   Chodziło też o to, że nie ma genitaliów (niech by spróbował mieć - wtedy by się dopiero larum podniosło! ;-) ). I że przez ten fakt promuje hermafrodytyzm :-O.

   Usuń