czwartek, 2 kwietnia 2015

Episkopat poucza, grozi i bredzi w sprawie in vitro

W Polsce istnieje partia, która uzurpuje sobie prawo do rządzenia. Nigdy nie startowała w żadnych wyborach, ale swoją politykę usiłuje narzucać kolejnym koalicjom rządzącym, ministrom, senatorom, premierom i prezydentom. Episkopat, bo o nim mowa, wydał oświadczenie będące niczym innym, jak kolejnym manifestem klerykalizmu nakazującym świeckim politykom poddanie się woli biskupów zasiadających w Konferencji Episkopatu Polski.

Biskupi nakazują, by każdy poseł określający się mianem katolika przy stanowieniu prawa kierował się wiernością Chrystusowi i kościołowi katolickiemu. Niestety, mam złe wieści dla panów biskupów: mistrz z Nazaretu nawet jednym zdaniem nie potępił nigdy i nigdzie zapłodnienia pozaustrojowego. Możliwe, że nie tylko dlatego, że sam w taki sposób przyszedł na świat. Druga zła wieść dla biskupów: kościół to nie jest jedynie garstka stetryczałych biskupów, a już na pewno nie stanowią go wyłącznie panowie Gądecki, Jędraszewski i Miziński. Kościół stanowią przede wszystkim świeccy katolicy, a ich zdanie zazwyczaj rozmija się z widzimisię kleru. I właśnie tej znacznej części społeczeństwa powinni słuchać się politycy.

Przeczytałem cały tekst KEP i mam mocne podejrzenie, że w całości napisał go specjalista od bruzd na twarzy, Franciszek de Berier coś tam. Bo kto, jak nie on, publicznie plótł bzdury w telewizyjnych studiach o niegodziwej metodzie zapłodnienia pozaustrojowego? Kto potrafi pleść androny o jakichś duchowym metodach leczenia niepłodności, wciskać kłamstwa o bruzdach na twarzach? Ja nikomu nie bronię korzystania z katolickich „nauk” rzekomo pomagających w poczęciu, nie mam nikomu za złe, kto chce korzystać z metod narzucanych przez kler katolicki. Wolna droga. Bronię zawsze możliwości wyboru: jeśli pary nie mają ochoty korzystać z metoda narzuconych przez kler a chcą skorzystać z metody in vitro- trzeba im to zapewnić. Zapewnić możliwość wyboru i chronić ich przed nachalną i kłamliwą propagandą kleru i jego podnóżków a la PiS.

W trosce o to, by mogli oni podjąć decyzję o swoim zaangażowaniu w prace legislacyjne w sposób zgodny z dobrze uformowanym sumieniem, pozostać w pełnej łączności ze wspólnotą Kościoła katolickiego i w dyspozycji do przyjmowania Komunii świętej, przedstawiamy poniżej kryteria do jej podjęcia w sposób wolny, prawy i odpowiedzialny, straszą biskupi. Proponuję klechom, by wysyłali listy gończe do kościołów z wizerunkami posłów, którzy opowiedzą się za in vitro. A co, a jak! Bo brakuje rozmachu sutannowym w ich groźbach.

Kler zajmuje się dziś wszystkim, ale nie tym, czym zajmował się Jezus z Nazaretu. Mnie od lat trawi pytanie: Chrystus podczas ostatniej wieczerzy przemawiał: bierzcie i jedzcie z tego wszyscy: To jest bowiem ciało moje, które za was będzie wydane. Bierzcie i pijcie z niego wszyscy: To jest bowiem kielich krwi mojej nowego i wiecznego przymierza, która za was i za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów. To czyńcie na moją pamiątkę. 
Kler wiernym serwuje jedynie opłatek, rzekome „ciało Chrystusa” . Wino, rzekomą jego krew, sam się opija, mając w poważaniu prośbę Chrystusa...

Jeśli masz czas i ochotę, kliknij i wypromuj. Dzięki!:) 

 

3 komentarze:

 1. Od czasów, kiedy KK przestał zabraniać sekcji zwłok upłynęło sporo czasu. KK nie nadąża za realiami, które przynależały wyłącznie boskiej kreacji. To się chyba nazywa "wąskie gardło"; stan wiedzy medycznej i możliwości techniczne są dla KK nie do przełknięcia, a nauka zmniejszyła przestrzeń dla cudów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu raczej mamy poraz kolejny doczynienia z zaburzeniami na tle seksualnym, bo do procedury in-vitro jest potrzebna masturbacja, a według dewiacji jaką ta sekta uprawia to grzech. Przecież nie powiedzą że przez celibat mają problemy tej natury i obłudnie skrywają i wypierają zachowania w seminariach, a tu taka prowokacja i dlatego tak wrzeszczą. Tylko trzeba zadać pytanie czy zaburzeni dewianci powinni kształtować życie zdrowego w tej dziedzinie społeczeństwa, bo uprawia seks i inne?
   Kiedyś coś trzeba było zrobić z tymi strasznymi kobietami, co ich chorej psychice przeszkadzały. Kiedyś to była kobieta i ich strasznie prowokowała, więc trzeba kobiete usunąć, grzesznice jedną. Teraz znowu ich prowokują i trzeba bezdzietnym dzieci usunąć bo ten członek się jest masturbujący.

   Usuń
 2. Kobiety i dzieci NIE powinny w ogóle przekraczać progu miejsc, gdzie naucza się zasady strachu.Amen.

  OdpowiedzUsuń