piątek, 19 września 2014

Seminarium duchowne dla katoprawicowych polityków

Co dziś robią ulubieńcy hierarchów kościoła katolickiego, z czego żyją klerykalni politycy odstawieni na boczny tor przez wyborców i szefów partii? Armia nierobów przyzwyczajona do wygodnego życia na koszt państwa z politycznej ekstraklasy zanotowała bolesny spadek do okręgówki. Niektórzy z nich, zwłaszcza młodzi wiekiem, usiłują wyrwać się stamtąd i wrócić do gry, ale efekty ich poczynań są takie, jak u schyłku ich sejmowych karier- czyli żadne. Tacy hojni dla katolickiego kościoła, wprawieni w rozdawaniu publicznego grosza zostali pozostawieni sami sobie po zakończeniu posłowania. Jak żyć, panie premierze, jak żyć? Pomocną dłoń wyciągnął do tych ministrantów kościół katolicki. To nie żart!

Nie, Caritas nie weźmie na utrzymanie swoich sług, nie ma też mowy o rentach płaconych przez kościół katooszołomom. Co to, to nie! Kościół nie dał im marchewki, ale dał wędkę. Otóż Kongregacja ds. Duchowieństwa zatwierdziła statut ogólnopolskiego seminarium dla starszych kandydatów do święceń. Kościelny przybytek ma działać w Krakowie na osiedlu Szklane Domy 7. Szkoda, ze nie na Alternatywy 4, ale i bez tego będzie wesoło. W każdym razie szefem został mianowany niejaki Józef Morawa, który może pochwalić się tym, że tzw. święcenia kapłańskie otrzymał od samego papy Wojtyły. Morawa- doktor(bezużytecznej teologii oczywiście) osobiście będzie rozmawiał z kandydatami do seminarium. Nietypowego, bo dolna granica wieku kandydatów została ustalona na 35 lat. Oznacza to, ni mniej nie więcej, że chętni mający mniej niż 35 lat nie zostaną nawet wpuszczeni na rozmowę. Natomiast ci mający na karku 35 wiosen, nienaganną opinię od proboszcza, ze sobą ciepłe słówko szepnięte przez biskupa, zdjęcie z klerykalnym politykiem mogą czuć się już alumnami. Nabór został już zresztą ogłoszony.

Ciekaw jestem, czy informacja została wywieszona na drzwiach budynku Sejmu na Wiejskiej? Toż tam aż roi się od ministrantów! To szansa dla tych, którzy co drugie słowo plotą o Bogu, religii, gender, gejach, feministkach, papieżu Polaku, Chrystusie królu Polski i Maryi królowej! Politycy prawicowych partii mogą być zadowoleni, kościół wreszcie pomyślał o swoich sługach umożliwiając im rozpoczęcie nowego rozdziału w swoim życiu, gdy- nie daj Boże!- wyborca postawi na kogoś innego.

Nie udało się załatwić dożywotnich rent kolesiom odciętym od sejmowego koryta, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Po karierze politycznej zawsze można rozpocząć karierę w sutannie, byłoby to bardzo płynne przejście: w dalszym ciągu mogliby panowie głosić bzdury, bajki i idiotyzmy, tyle że w sutannie.

Jeśli masz czas i ochotę, kliknij i wypromuj. Dzięki!:) 

1 komentarz:

  1. "bezużytecznej teologii oczywiście"

    Ależ co pan gada! Teologia zapewnia całkiem niezłe utrzymanie wielu ludziom (tzw. teologom, nie mylić z geologami). Zdecydowanie daleko jej do bezużyteczności :-P

    OdpowiedzUsuń